Kolarski wyścig "Nadziei olimpijskich" we Mstowie

W sobotę we Mstowie odbędzie się Ogólnopolski Wyścig Kolarski Nadziei Olimpijskich oraz kolejna seria Pucharu Polski orlików. W sumie na starcie powinno się pojawić ponad 200 zawodniczek i zawodników

Wyścig zawodników kategorii młodzik i młodziczka będzie już ostatnią eliminacją przed wrześniowym finałem Małego Tour de Pologne. Tradycją stało się, że najlepsi polscy młodzicy otwierają największy wyścig kolarski, jaki jest organizowany w naszym kraju.

- Mamy szansę, żeby w Małym Tour de Pologne odnieść sukces - mówi wiceprezes Kolarskiego Klubu Sportowego Jura Częstochowa Zygmunt Różański. - Obecnie po dwóch seriach wyścigu Nadziei Olimpijskich wysoko w klasyfikacji znajdują się: Kornel Osicki z Jury i Kamil Markowski ze Scouta. Są to waleczni zawodnicy i jeżeli zakwalifikują się do finałowego wyścigu w Gdyni, będą w stanie włączyć się do walki o zwycięstwo.

Do Mstowa awizowano przyjazd blisko 120 młodzików i młodziczek. Start i metę ulokowano na ul. 16 stycznia. Zawodnicy ruszą w stronę Kłobukowic, później udadzą się do miejscowości Kuchary, tam nastąpi nawrot w kierunku Mstowa. Trasa jednego okrążenia wynosi 10 km. Młodzicy przemierzą ją cztery razy, młodziczki - trzy. Start wyścigu nastąpi o godz. 12.10, a zakończenie planowane jest na godz. 13.10.

Kiedy już zjadą z trasy najmłodsi uczestnicy wyścigu - walkę o punkty Pucharu Polski rozpoczną orlicy. Zawodnicy do 23. roku życia będą mieli do pokonania dystans 140 km (14 okrążeń). W tej kategorii wiekowej na pewno o zwycięstwo walczyć będą kolarze z naszego regionu. Wśród faworytów można wymienić m.in. braci Piotra i Krzysztofa Barczyków z Semeksu Kolejarza oraz Rafała Makucha z Jury. Start wyścigu orlików zaplanowano na godz. 13.25. Zakończenie i dekoracja o godz. 17.

Dla Gazety

Dariusz Kuroń, prezes Jury Częstochowa: - Wydaje mi się, że sobotnie zawody zapowiadają się ciekawie. Postanowiliśmy, że wraz z orlikami będą mogli wystartować zawodnicy kategorii wiekowej junior. Na pewno to trochę urozmaici przebieg wyścigu. Uczestników będzie dopingował jeden z najlepszych zawodników w historii polskiego kolarstwa - Zenon Jaskuła. Odpowiedział na nasze zaproszenie i na pewno pojawi się we Mstowie.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.