Sport w skrócie

Wyniki Junior Challenge Open hokeistów na trawie w Gnieźnie. Dwa zwycięstwa i jeden remis wielkopolskich drużyn w pierwszej kolejce 24. sezonu ekstraklasy piłkarskiej kobiet. Poznaniacy wywalczyli medale w klasie Cadet na Olimpiadzie Młodzieży. Wyniki Wielkopolan w Biegu pamięci Jarosława Marca w Dziwnowie. Zawodniczka z Wrześni czwarta w mistrzostwach Polski w siatkówce plażowej. Dwa medale Wielkopolan w mistrzostwach Polski w tenisie na wózkach. Siedmioro poznaniaków pojedzie na letnią Uniwersjadę do Korei Południowej.

HOKEJ NA TRAWIE

JUNIOR CHALLENGE OPEN. Polska wygrała w Gnieźnie z Niemcami 7:4 w pierwszym meczu międzynarodowej imprezy dla laskarzy do lat 21. W dwóch pozostałych meczach Malezja uległa Pakistanowi 2:5, a Indie rozgromiły Francję 10:0. Wtorek był dla hokeistów dniem wolnym. Dzisiaj kolejne mecze: Francja - Malezja (godz. 15), Niemcy - Indie (godz. 17) i Polska - Pakistan (godz. 19). Wszystkie spotkania rozgrywane są na stadionie przy ul. Paczkowskiego w Gnieźnie. Wstęp wolny.

PIŁKA NOŻNA

KOBIETY ROZPOCZĘŁY GRĘ. Dwa zwycięstwa i jeden remis - to dorobek wielkopolskich drużyn w pierwszej kolejce 24. sezonu ekstraklasy piłkarskiej kobiet. Swoje pojedynki wygrały: Atena-Opel Niedbała Poznań i Medyk Konin. Atena na boisku przy ul. Bułgarskiej wygrała 2:0 (1:0) z TKP Toruń, a Medyk w wyjazdowym meczu pokonał Podgórze Kraków 3:1 (3:0). Spośród trzech beniaminków punkty wywalczył tylko LKS Luboń, który zremisował na własnym boisku ze Stilonem Gorzów 1:1 (0:1). Wyniki meczów pierwszej kolejki: Atena-Opel Niedbała Poznań - TKP Toruń 2:0, Podgórze Kraków - Medyk Konin 1:3, LKS Luboń - Stilon Gorzów 1:1, Cisy Nałęczów - Czarni Sosnowiec 1:4, AZS Wrocław - Zamłynie Radom 4:1.

ŻEGLARSTWO

OLIMPIADA MŁODZIEŻY. Poznańscy żeglarze zdominowali rywalizację w klasie Cadet 9. Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Pomorze 2003 na wodach Zatoki Puckiej. Wygrała załoga złożona z Piotra Patelki i Szymona Wierzbickiego z ŻLKS, a drugie miejsce zajął jacht sterowany przez Piotra Kasprzaka i Eryka Firleja z ŻMKS. Żeglarstwo było ostatnią konkurencją tegorocznej Olimpiady Młodzieży.

LEKKOATLETYKA

MEDALE W DZIWNOWIE. Aż trzy miejsca na podium zajęli Wielkopolanie w 5. Biegu pamięci Jarosława Marca w Dziwnowie. Dystans 8,5 km pokonało 118 osób. Trzecie miejsce wśród mężczyzn zajął Łukasz Balcer z Pleszewa. Wśród kobiet najlepsza była wprawdzie Agnieszka Stawicka z AZS AWF Wrocław, ale na drugim miejscu bieg ukończyła Danuta Pietruszyńska z Międzychodu, a na trzecim - Katarzyna Pastwa z Poznania.

SIATKÓWKA PLAŻOWA

JEDNA Z WRZEŚNI. Martyna Wardak z Wrześni, która grała w parze z Julią Jurczyk z Dąbrowy Górniczej, zajęła czwarte miejsce w mistrzostwach Polski w siatkówce plażowej Simplus Cup w Krynicy Morskiej. W półfinale wrzesińsko-dąbrowska para przegrała 0:2 (21:23, 11:21) z Agnieszką Kucyperą i Ewą Kalinowską z Tatarku Wrocław. W meczu o trzecie miejsce także przegrały: z Magdaleną Michoń i Dorotą Wojtczak z Dąbrowy Górniczej 0:2 (16:21, 11:21). Tytuł mistrzyń zdobyły Anna Białobrzeska i Joanna Kuchczyńska z Gminy Rewal.

TENIS ZIEMNY

MEDALE NA WÓZKACH. Teresa Szyszka ze Spartakusa Koźmin Wlkp. zdobyła we Wrocławiu tytuł wicemistrzyni Polski w tenisie na wózkach. Szyszka przegrała w finale z Agnieszką Bartczak z LOB Wrocław 0:6, 3:6. Złoty medal wywalczył inny reprezentant Spartakusa Albin Batycki, który walczył w deblu wraz z Piotrem Jaroszewskim z IKT Płock. W finale panowie wygrali z Jerzym Kulikiem i Arkadiuszem Stasiakiem z IKT Płock 6:2, 6:1.

UNIWERSJADA

POZNANIACY POJADĄ DO KOREI. 49 polskich sportowców-studentów z 28 klubów i 18 uczelni weźmie udział w 22. Letniej Uniwersjadzie, która w dniach 21-31 sierpnia odbędzie się w południowokoreańskim Daegu. Wśród startujących na Uniwersjadzie zawodników będzie siedmioro reprezentantów poznańskich klubów lub uczelni. W lekkoatletyce, w biegu na 1500 m zobaczymy Justynę Lesman z Olimpii Poznań, studentkę Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości. W pływaniu Wielkopolskę będzie reprezentował Łukasz Boral. Wprawdzie jest on zawodnikiem Delfina Połaniec, ale studiuje na poznańskiej AWF. W szermierce o medale powalczy Bogna Jóźwiak z AZS Poznań, która uczy się na warszawskiej AWF. Aż czworo zawodników pojedzie do Korei, by wystąpić w turnieju taekwondo: Agnieszka Wojtas, Beata Mikołajczak, Roman Warot i Karol Franz. Wszyscy są zawodnikami AZS AWF Poznań.