Kartingowe Mistrzostwa Polski

Tor Lublin na dobre odzyskał należne mu miejsce w krajowym sporcie kartingowym. W ten weekend po raz drugi tego lata zostaną na nim rozegrane zawody z cyklu mistrzostw Polski

W najbliższą sobotę i niedzielę odbędą się na torze przy ul. Zemborzyckiej wyścigi gokartów w ramach VI rundy kartingowych mistrzostw kraju. Poprzednia V runda została rozegrana także w Lublinie na początku lipca. Dwukrotne wyznaczenie lubelskiego toru do kalendarza tegorocznego cyklu mistrzostw świadczy o docenieniu jego walorów. W powszechnej opinii należy on do najlepszych tego typu obiektów w Polsce. Po gruntownym remoncie, jaki przeszedł w ciągu ostatnich dwóch lat można na nim rozgrywać zawody poważnej krajowej rangi. Jego jezdnia spełnia też standardy europejskie - aby mogły odbywać się tu także zawody międzynarodowe, musi jeszcze zostać uzupełniona infrastruktura - zaplecze sanitarne, pomieszczenia dla biura zawodów, komisji sędziowskiej, utwardzony plac itp.

W sobotę i niedzielę na Torze Lublin będą się ścigali kartingowcy w sześciu kategoriach: Kadet 60A, 60B i 80, Intercontinental A i A Junior oraz w Popularnej 100. Oprócz tego odbędą się też wyścigi w ramach otwartych mistrzostw okręgu lubelskiego w kategorii Młodzieżowej 80 i 125.

Zawody, które odbyły się 6 lipca, pozwalają i tym razem spodziewać się bardzo efektownej walki. Najwięcej bodaj emocji dostarczyła wtedy rywalizacja Mateusza Iłowieckiego z Andrzejem Gasenką z Automobilklubu Wielkopolskiego w kategorii Intercontinental A Junior. Walka o pierwsze miejsce między nimi toczyła się do ostatnich metrów i zakończyła się zwycięstwem Gasenki.

Na starcie w Lublinie stanie około 65 zawodników reprezentujących 20 klubów z całego kraju. Gospodarze z Automobilklubu Lubelskiego wystawią liczną i silną ekipę, liczącą 15 kierowców. Lubelscy kartingowcy w wielu kategoriach liczą się w walce o medalowe miejsca, a nawet o tytuły mistrzów Polski. Po dotychczas rozegranych eliminacjach Mateusz Rzucidło jest w kategorii Kadet 60A liderem klasyfikacji. Drugie pozycje zajmują Sebastian Rosicki (Kadet 80) i Mateusz Iłowiecki (Intercontinental A Junior), a na trzecich miejscach są w swoich kategoriach Adrian Czuchaj i Michał Szewczak. Wszyscy oni mają szanse na wywalczenie tytułów mistrzowskich. W kilku kategoriach zawodnicy AL mogą także zdobyć mistrzostwo w klasyfikacji drużynowej.

W sobotę na Torze Lublin zostaną rozegrane wyścigi przedfinałowe, które zadecydują o miejscu na starcie w niedzielnych finałach. W sobotę zawody rozpoczną się o godzinie 16.30, a w niedzielę o 10.30.