Żeglarskie Puchary Świata w Gdyni i Łebie

Pewnymi kandydatami do zwycięstwa w Idea Gdynia Sailing Days są Mateusz Kusznierewicz, Maciej Grabowski i Piotr Myszka. W Łebie deskarzom zabrakło wiatru

W piątek, w przedostatnim dniu regat Idea Gdynia Sailing Days, na wodach Zatoki Gdańskiej znów panowały świetne warunki do żeglowania. - Było słonecznie i bezchmurnie, a wiatr wiał z prędkością od 8 do 12 węzłów - oceniała pogodę jedna z sędzin zawodów Agnieszka Gruszka.

Wczoraj rywalizację zakończyli żeglarze pływający w klasie Tornado. Tytuł mistrza Polski zdobyli Adam Skomski i Marek Gałkiewicz (YK Stal Gdynia). - Mieliśmy sporego pecha. W czwartek podczas wyścigu zerwał się nam trapez. Łódka się wywróciła, nie ukończyliśmy jednego wyścigu - mówił po powrocie do gdyńskiego portu jachtowego Adam Skomski.

Rewelacyjnie prezentował się brązowy medalista mistrzostw Europy Maciej Grabowski (SKŻ Hestia Sopot), wygrywając 8 spośród 11 rozegranych do wczoraj wyścigów. Grabowski ma tak dużą przewagę, że prawdopodobnie nie wystartuje w ostatnim, sobotnim biegu. W klasie Finn Mateusz Kusznierewicz (YKP Warszawa) powiększył przewagę nad najważniejszym rywalem Wacławem Szukielem (AZS UWM Olsztyn) do 5 punktów. W jeszcze lepszej sytuacji jest znakomicie pływający w Mistralu Piotr Myszka (AZS AWFiS Gdańsk), który zdecydowanie wyprzedza - o 8 punktów - przereklamowanego Maksima Oberemko z Ukrainy. W klasie 470 na prowadzeniu umocnił się duet Rafał Sawicki, Paweł Nowakowski (YKP Gdynia).

Oficjalne zakończenie regat Idea Gdynia Sailing Days w sobotę o godz. 18 na placu Grunwaldzkim. Atrakcją wieczoru będzie koncert zespołu Róże Europy.

W Łebie żeglarze nie mieli tyle szczęścia. W czwartek jeszcze wiało i udało się rozegrać po trzy wyścigi. Po wczorajszym dniu, kiedy sędziowie ani razu nie dali sygnału do startu, w klasyfikacji ogólnej zawodów Pucharu Świata w Formule Windsurfing nie zaszły żadne zmiany. Wśród kobiet prowadzi Dorota Staszewska przed Szwajcarką Karin Jaggi i Christne Johnston z Wielkiej Brytanii. W rywalizacji mężczyzn na czele jest Andrea Cucci z Włoch, który cztery dni temu brał jeszcze antybiotyki przeciw bolącym dziąsłom. Za nim są Devon Boulon z amerykańskich Wysp Dziewiczych i dwukrotny mistrz świata Amerykanin Kevin Pritchard. Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem jest Przemysław Miarczyński, który jest piąty.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.