Polar Wrocław przed sezonem

II liga piłki noznej. Pospolite ruszenie członków klubu spowodowało, że odrzucono propozycję Grzegorza Schetyny połączenia ze Śląskiem i Polar podążył własna drogą. Ale czy długo się na niej utrzyma?

Nie jest tajemnicą, że zakrzowski klub jest biedny. Z planowanego ponadmilionowego budżetu zebrano dotąd ledwie 20 procent. Wielkie nadzieje działacze łączą z ewentualnym zaangażowaniem się w sponsorowanie klubu firmy Whirlpool, która jest właścicielem zakładu Polar. Na Zakrzowie zebrano już blisko dwa tysiące podpisów pod petycją, by firma wsparła drużynę. Akcję zainicjował członek zarządu Polaru Tomasz Szypuła, który rozmawiał w Warszawie z przedstawicielami Whirlpoola. Sprawa zaangażowania tej firmy w sponsoring Polaru ma się rozstrzygnąć do końca roku. Jeśli misja Szypuły zakończy się jednak niepowodzeniem, Polar może czekać powolna degradacja sportowa, a w konsekwencji upadek.

Pod względem sportowym drużyna prowadzona przez Ryszarda Urbanka nie wygląda jednak tak źle. Ubytki w składzie uzupełniono m.in. Andrzejem Ignasiakiem, Jackiem Sorbianem i Radosławem Jasińskim. Sprowadzono kilku młodych zawodników. Skład nie jest mocny, ale powinien zapewnić utrzymanie w II lidze. Wszystko się może jednak zawalić, gdy po wyczerpaniu się pieniędzy klub przestanie płacić zawodnikom. Cała nadzieja więc w Whirlpoolu.

Kadra zespołu

Prezes - Jan Perucki

Dyrektor klubu - Marian Żułkiewicz

Trener - Ryszard Urbanek

Bramkarze:

Obrońcy:

Pomocnicy:

Napastnicy:

Przybyli: Marcin Foltyn, Marcin Krupa, Rafał Binda, (wszyscy Inkopax Wrocław), Mateusz Piątkowski (Bielawianka)

Ubyli: Jerzy Keller (Gawin Królewska Wola), Grzegorz Podstawek (Arka Gdynia), Radosław Żabski (Gawin Królewska Wola), Rafał Huebscher (Zagłębie Lubin), Waldemar Żelasko (Górnik Polkowice), Hubert Łukasik (Inkopax Wrocław), Jarosław Solarz (GKS Bełchatów), Daniel Giza, Jacek Cieśla, Marcin Kruszelnicki (wszyscy szukają klubu)

Mecze Polaru w rundzie jesiennej rozgrywane we Wrocławiu

13 sierpnia, środa

Polar Wrocław - KSZO Ostrowiec

23 sierpnia

Polar Wrocław - GKS Bełchatów

3 września, środa

Polar Wrocław - Aluminium Konin

13 września

Polar Wrocław - Pogoń Szczecin

4 października

Polar Wrocław - Ceramika Opoczno

18 października

Polar Wrocław - RKS Radomsko

8 listopada

Polar Wrocław - Jagiellonia Białystok

22 listopada

Polar Wrocław - Piast Gliwice