Rusza piłkarska IV liga

Aż pięć drużyn z naszego regionu zainauguruje w sobotę i w niedzielę rozgrywki w IV lidze

W Częstochowie odbędzie się w tej kolejce jedno spotkanie. W sobotę o godz. 17. KS Raków zagra z Uranią Ruda Śląska.

Częstochowianie będą faworytem tej konfrontacji. Po pierwsze ostatnio, po zwycięstwie z Podbeskidziem Bielsko-Biała, znajdują się na fali. Po drugie Urania w ubiegłym sezonie nie należała do najmocniejszych przeciwników i musiała bronić się przed spadkiem. Ponadto w częstochowskim klubie głośno mówi się o awansie do III ligi, dlatego falstart na początku rozgrywek byłby niemiłą niespodzianką.

Z pozostałych drużyn z naszego regionu wszystkie trzy wystąpią na własnych obiektach. Najtrudniejsze zadanie będzie czekać chyba na beniaminka z Niegowej, który spotka się z silnym zespołem Czarnych Sosnowiec. Spotkanie w Niegowej zaplanowano na niedzielę o godz. 17.

Postawa MKS Myszków jest chyba największą niewiadomą, tak w całych rozgrywkach, jaki i w pierwszym meczu z beniaminkiem Slavią Ruda Śląska. Przed sezonem w klubie doszło do największych zmian kadrowych. Odeszła większość zawodników. Zespół tworzony był zupełnie od nowa po okiem Krzysztofa Całusa.

- W inauguracyjnym pojedynku ze Slavią Ruda Śląska czeka nas bardzo trudne zadanie - mówi myszkowski szkoleniowiec. - Dopiero po tym meczu okaże się, jaka jest wartość tej drużyny.

Mecz zaplanowano na sobotę na godz. 17.

W niedzielę w Kościelcu Lotnik Goliard o godz. 17 podejmować będzie GKS 71 Tychy.

Na wyjeździe jako jedyni w tej kolejce zagrają piłkarze KS Włodar. Podopieczni trenera Waldemara Różyckiego udają się do Knurowa na pojedynek z Concordią.