Sylwetka Serkana Erdogana

Sylwetka Serkana Erdogana

23-letni zawodnik, który nic wielkiego nie osiągnął, niespodziewanie w tym sezonie został pierwszym rozgrywającym Ulkeru. I na początku lutego zrobiło się o nim głośno, bo został złapany na dopingu.

Tuż przed meczem z ASVEL Villeurbanne wykryto w jego organizmie zakazaną substancję nadronol, która wpływa na wzrost masy mięśniowej. Prawdopodobnie czeka go dwuletnia banicja. Klub nie został ukarany.

Został jednak bez prawdziwego rozgrywającego.

Erdogan rozegrał w Suprolidze 12 spotkań, średnio zdobywał 8,1 pkt. w meczu. Nieźle rzucał za trzy punkty (45 proc. skuteczności), słabiej rozgrywał (razem 18 asyst). Już wówczas Ulker miał spore problemy na tej pozycji, teraz ma jeszcze większe. Na tej pozycji najczęściej gra 22-letni Tutku Acik, zawodnik niedoświadczony i raczej nie rzucający z dystansu. Drugi playmaker - były reprezentant Turcji Orhan Guler - gra jeszcze słabiej. Nawet gdy na boisku jest jeden z tych graczy, to i tak coraz częściej grę Ulkeru prowadzi Harun Erdenay, typowy strzelec.

Właśnie na pozycji playmakera Śląsk ma największą przewagę. Raimonds Miglinieks to najlepszy podający w Suprolidze, a wraz z Robertem Kościukiem gwarantują ponad dziesięć asyst w meczu.

- To musi być nasz atut - twierdzi Aleksander Avlijas. - Ray Miglinieks i Robert Kościuk sprawiają, że u nas rozgrywający to kompletna pozycja - dodaje.

W ostatnim spotkaniu ligowym z AZS-em Toruń również Bośniak zagrał jako playmaker, bo Miglinieks dostał wolne. Avlijas spisał się bardzo dobrze. - Grało mi się nieźle, choć dawno na tej pozycji nie występowałem - zaznacza. Przeciwko AZS-owi zdobył 17 punktów i już do przerwy miał osiem asyst. Popełnił jednak również pięć fauli, z czego aż cztery w ataku. - Może ze dwa faule w ofensywie miałem, ale cztery to chyba lekka przesada - powiedział.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.