Łucznictwo: Młodzieżowe MP

Poznańskim łucznikom nie udało się obronić w Rzeszowie ubiegłorocznego tytułu Młodzieżowych Drużynowych Mistrzów Polski.

Na zawody do Rzeszowa pojechało 15 zawodników z Wielkopolski: 14 z Surmy-POSiR Poznań i jeden z Leśnika Poznań. Największy sukces odniosła drużyna juniorek (w składzie: Sandra Klorek, Anna Szukalska, Katarzyna Pieczyńska i Maja Kortas), które wywalczyły tytuł wicemistrzyń.

Rewelacją zawodów była Barbara Bobak, która w kategorii młodzieżowej w strzelaniu Indywidualnej Olimpijskiej Rundy FITA stoczyła pasjonujący pojedynek z Barbarą Węgrzynowską ze Strzelca Legnica. Poznanianka ostatecznie zajęła czwarte miejsce. Czwartą pozycję zajął także junior Michał Zieliński oraz młodzieżowa drużyna Surmy-POSiR (Oskar Strecker, Cyryl Wysocki, Kamil Piętka). Najlepsze juniorki Surmy: Klorek i Szukalska zajęły indywidualnie 5. i 6. miejsce, a Wysocki był ósmy.

W punktacji klubowej juniorzy zajęli drugie miejsce, a młodzieżowcy - szóste.