PIŁKA NOŻNA. Sparingi, Hetman Zamość - Stal Rzeszów 2:2 (0:1)

Przedostatni sparing przed rozpoczęciem ligowych bojów rzeszowska Stal rozegrała w Zamościu. Rzeszowianie zremisowali z Hetmanem 2:2.

Pierwsze minuty meczu należały do gospodarzy. Zamojscy napastnicy łatwo przedostawali się lewą stroną boiska pod bramkę bronioną przez Łukasza Jankowskiego. Jednak obrońcom Stali udało się przetrwać ataki gospodarzy i zdobyć przewagę, której efektem był gol strzelony w 10. minucie przez Grzegorza Jasiaka. Pozyskany z Hutnika Kraków napastnik Stali gdy otrzymał podanie stał tyłem do bramki wykazał się jednak niemałym sprytem bo ograł obrońcę Hetmana i nie dał szans bramkarzowi miejscowych. Do końca pierwszej połowy rzeszowianie mieli jeszcze okazje do podwyższenia wyniku jednak szczególnie Marcinowi Pacule wyraźnie nie szło. Najpierw nie trafił z około 10 metrów do pustej bramki, a później przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem.

W drugiej połowie gra się wyrównała, a Hetman popisał się stuprocentową skutecznością wykorzystując dwie dogodne okazje do zdobycia bramek. Stal odpowiedziała golem bardzo dobrze spisującego się w tym meczu Marcina Imiołka.

Kolejny sparing podopieczni trenerów Ryszarda Kuźmy i Jaromira Kocota rozegraja w sobotę w Straszęcinie, a przeciwnikiem będzie Legia II Warszawa.