Piłka nożna: porażki Podbeskidzia Bielsko-Biała i Ruchu Radzionków w Pucharze Polski

Wstyd

Podbeskidzie Bielsko-Biała i Ruch Radzionków odpadły z rozgrywek Pucharu Polski. To niespodzianka, bo obie nasze drużyny uległy czwartoligowcom

Drugoligowe Podbeskidzie nie sprostało grającemu dwie klasy niżej Rakowowi. W meczu nie było tego widać. Prowadzenie objęli goście w 14. minucie meczu. Jeden z zawodników Rakowa dotknął ręką piłkę pod własną bramką i arbiter podyktował rzut karny. Jedenastkę pewnie wykorzystał Piotr Czak.

Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się zwycięstwem Podbeskidzia, w polu karnym został sfaulowany Tomasz Czok. Z rzutu karnego wyrównał Michał Gałkowski. W dogrywce Raków występował w dziesiątkę przeciwko jedenastce gości. Trener gospodarzy Andrzej Samodurow dokonał wcześniej trzech zmian, a do gry niezdolny był Piotr Ojczyk i gospodarze musieli grać w osłabieniu. Mimo to dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia. W niemal kompletnych ciemnościach rzuty karne celniej strzelali piłkarze Rakowa i to oni awansowali do II rundy Pucharu Polski.

Raków Częstochowa - Podbeskidzie Bielsko Biała 1:1 (1:1, 0:1) karne 4:2

Bramki: 0:1 Czak (14. karny), 1:1 Gałkowski (89. karny)

Karne dla Rakowa: Gałkowski, Lesik, Sroka, Suliński; spudłował Czok. Karne dla Podbeskidzia: Szłapa i Klaczka; spudłowali Jendryczko i Bułka.

Podbeskidzie: Bułka - Bujok, Piekarski, Klaczka, Jendryczko, Bogdan, Żukowski (76. Zięba), Szłapa, Woźniak, Czak, Zdolski.

Ruch Radzionków przegrał w Jeleniej Górze. Jedyny gol padł w 3. minucie. Po faulu na Sojce karnego wykorzystał Pacan. Progres mógł zdobyć przynajmniej jeszcze dwie bramki do przerwy, ale w idealnych sytuacjach pudłowali Nejman i Medoń. Po przerwie obraz gry się zmienił. Ruch uzyskał zdecydowaną przewagę i gra toczyła się głównie na połowie gospodarzy. Karkonosze skutecznie jednak broniły wyniku.

Progres Karkonosze Jelenia Góra - Ruch Radzionków 1:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Pacan (3., z karnego)

Ruch: Różanka - Banaś Ż, Nocoń, Kowalski, Kmietowicz - Szykuła, Galeja, Tokarz (72. Koseła), Kołodziejski - Mucha (56. Oberaj), Rudyk (88. Iwan),

II runda PP odbędzie się w sobotę. Wszystkie nasze zespoły, które pozostały w rozgrywkach, grają na wyjazdach: Stal Stalowa Wola - Dospel Katowice, Ceramika Paradyż - Odra Wodzisław, Promień Żary - Górnik Zabrze, Aluminium Konin - Szczakowianka Jaworzno, Kolporter Korona Kielce - Ruch Chorzów