Czterech kierowców toruńskich walczyło o zwycięstwo podczas czwartej rundy mistrzostw Polski w rallycrossie

Żaden nie zdołał jednak stanąć na najwyższym stopniu podium

Do rywalizacji w klasie III (samochody o pojemności do 1600 ccm) przystąpiło 15 kierowców. Zawody rozpoczęły się od sporej niespodzianki - uczestnik mistrzostw Europy Krzysztof Groblewski nie zdołał dotrzeć nawet do oficjalnego treningu. Już podczas treningu wolnego eksplodował bowiem silnik w jego volkswagenie.

W kwalifikacjach bez problemu zwyciężył Marcin Laskowski (Peugeot 106). Również w finale reprezentant Automobilklubu Rzemieślnik także nie pozostawił rywalom żadnych szans, wyprzedzając ich o ponad pół okrążenia. Wydawało się, że na drugiej pozycji bezpiecznie dojedzie Michał Guranowski (Toruński Klub Motorowy, VW Golf), jednak na ostatnim okrążeniu popełnił drobny błąd i został wyprzedzony wyprzedzony przez kolegę klubowego Ireneusza Gronka (skoda Felicia). Zdecydowanym liderem mistrzostw Polski po czterech rundach jest Laskowski.

Bydgoszczanin Marcin Wicik prowadzący forda Escorta stanął na najniższym stopniu podium w klasie IV. Lepsi okazali się liderzy klasyfikacji generalnej Bohdan Ludwiczak (Motoklub Olsztyn, Ford Focus) i Robert Polak (A.Polski, Toyota Celica).

Dodatkową atrakcją w tej klasie była nieoficjalna rywalizacja aż trzech samochodów marki Audi S2. Najlepiej zaprezentowała się w niej Hanna Kozłowska (Toruński Klub Motorowy), która przy aplauzie publiczności ukończyła finał A na piątej pozycji.

Większych sukcesów zawodnicy z naszego regionu nie odnieśli w klasie I i II. W sumie przy zmiennej pogodzie - najpierw w ponad 30-stopniowym upale, później na mokrym od deszczu torze - rywalizowało w Słomczynie blisko 60 kierowców.

Kolejna runda mistrzostw Polski w rallycrossie odbędzie się w najbliższą niedzielę w Toruniu.

Wyniki: klasa I: 1. Ślusarczyk, 2. Bruś (obaj A. Rzemiślnik), 3. Kaczmarzyk (A. Polski); klasa II: 1. Tarasiewicz, 2. Skinder, 3. Ryziński (A. Rzemieślnik)...14. Pawlak (TKM), klasa III: 1. Laskowski (A. Rzemieślnik), 2. Gronek, 3. Guranowski, 4. Nowak (wszyscy TKM), 5. Achard (A. Toruński)...10. Nasiłowski (TKM); klasa IV: 1. Ludwiczak (Motoklub Olsztyn), 2. Polak (A.Polski), 3. Wicik (A. Bydgoski), 4. Witkowski (A. Toruński), 5. Kozłowska (TKM)