Sparingi czwartoligowców

Słabą dyspozycję prezentują nasze IV-ligowe zespoły przed inauguracją rozgrywek piłki nożnej. W ostatnich test-meczach Raków i Lotnik doznały porażek

Piłkarze Rakowa przegrali sparing ze spadkowiczem z III ligi Stasiakiem Gomunice 0:1. Bramkę dla gości strzelił były zawodnik Rakowa Rafał Popko. Spotkanie było wyrównane, a Stasiak zwycięskiego gola zdobył z zaskoczenia tuż po zmianie stron. Trener Andrzej Samodurow sprawdził aż 18 zawodników. Jednak nie było wśród nich żadnego nowego piłkarza.

- Gramy głównie sprawdzonym składem z poprzedniego sezonu - mówi szkoleniowiec. - Powoli staramy się też wprowadzać młodszych zawodników, aby zdobywali ligowe doświadczenie.

Następny mecz kontrolny częstochowianie rozegrają w sobotę w Wieluniu.

Porażki doznali również zawodnicy Lotnika Goliard Kościelec. Podopieczni trenera Jana Teodorczyka przegrali z RKS II Radomsko 1:2. Gola z rzutu karnego zdobył Adam Awdiejew. W drużynie Lotnika wystąpił Adrian Pasieka z Victorii Częstochowa. - Trwają negocjacje i rozmowy między nami a Victorią - mówi trener Teodorczyk. - Myślę, że uda się pozyskać tego zawodnika. Co do samego meczu, to martwi mnie ilość niewykorzystanych sytuacji.

W sobotę Lotnik zmierzy się ze Źródłem Kromołów.

Piłkarze KS Włodar w tym tygodniu nie grali sparingu, ale już w sobotę w Dźbowie o godz. 17 spotkają się z Wartą Działoszyn.