Knicks: Sprewell odszedł, Van Horn przyszedł

Cztery kluby NBA wymieniły się koszykarzami. Są wśród nich New York Knicks, którzy oddali rozgrywającego Latrella Sprewella, a dostali skrzydłowego Keitha Van HornaNBA n Karuzela z transferami

Karuzela objęła cztery kluby i sześciu zawodników. Sprewell odszedł z Knicks do Minnesoty Timberwolves, a Nowy Jork wzmocnił Keith Van Horn z Philadelphii 76ers. W zamian Sixers dostali Glenna Robinsona z Atlanty Hawks, do której przyszedł Terrell Brandon z Minnesoty. Poza tym Philadelphia dostała jeszcze Marca Jacksona z Minnesoty, ale oddała Atlancie prawa do skrzydłowego Randy Holcomba, który na początku poprzedniego sezonu rozegrał 11 spotkań w Idei-Śląsk Wrocław.

Wszyscy zawodnicy zarabiają do 12 mln dol. za sezon, więc wymiana mogła dojść do skutku bez naruszania limitów płac.

Najlepszy interes zrobiła Minnesota. Sprewell jest już trzecim zawodnikiem sprowadzonym do tej drużyny podczas ostatnich tygodni - dwaj pozostali to Sam Cassell i Michael Olowokandi.

Van Horn, który zagra w Nowym Jorku, prezentuje podobny styl gry co Polak Maciej Lampe, wybrany przez Knicks z 30. numerem tegorocznego draftu. To wysoki skrzydłowy, który lepiej czuje się daleko od kosza i potrafi celnie rzucić za 3 pkt.

Lampe gra obecnie w turnieju ligi letniej w Salt Lake City i zbiera bardzo dobre recenzje. Według strony internetowej nba.com Polak jest jednym z siedmiu pozytywnych zaskoczeń letnich rozgrywek. W ostatnim meczu przeciwko Dallas Mavericks (Knicks przegrali 77:78), rzucił 25 pkt. i miał 11 zbiórek. W trzech meczach turnieju w Salt Lake City Lampe zdobywał średnio 19,6 pkt. i miał osiem zbiórek.

Szewczyk w Albie

Wybrany przez Milwaukee Bucks z 35. numerem tegorocznego draftu Szymon Szewczyk podpisał trzyletni kontrakt z mistrzem Niemiec Albą Berlin. W umowie zastrzegł sobie możliwość wcześniejszego odejścia za niską kwotę, jeśli zgłosi się po niego klub z NBA. Polak grał już w Bundeslidze - w zeszłym sezonie dotarł z TXU Energie Brunszwik do półfinału play-off, gdzie jego klub został wyeliminowany właśnie przez Albę. Alba zagra w Eurolidze w grupie C - tej samej, w której jest Idea-Śląsk Wrocław.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.