Krystyna Swatko jest już razem z Kolporterem na obozie w Smardzewicach. Kieleckie piłkarki ręczne poddawane zabiegom krioterapii

Krystyna Swatko dołączyła w środę do przebywającej na zgrupowaniu w Smardzewicach drużyny piłkarek ręcznych Kolportera. - Oczywiście nie będzie trenować. Ponieważ jednak cały zespół jeździe na zabiegi krioterapii do Spały, skorzysta z tego też Krysia - wyjaśnił Andrzej Drużkowski, trener kielczanek.

Kielczanki na tygodniowym obozie są od poniedziałku. Początkowo z drużyną nie pojechała Krystyna Swatko, ponieważ czekała na diagnozę lekarską po kontuzji. Okazało się, że rozgrywającą Kolportera czeka miesięczna przerwa w treningach. Wczoraj Swatko dołączyła jednak do drużyny. - Oczywiście nie będzie trenować. Ponieważ jednak cały zespół jedzie na zabiegi krioterapii do Spały, skorzysta z tego też Krysia - wyjaśnił Andrzej Drużkowski, trener kielczanek. W komorze, której odbywają się zabiegi krioterapii, temperatura spada do -120 stopni Celsjusza. - To powinno sprawić, że w sezonie nie będzie wielu kontuzji w drużynie - dodał.

Od poniedziałku Kolporter znów będzie trenował w Kielcach. Planowano są też mecze kontrolne - pierwszy w sobotę 2 sierpnia u siebie z Gościbią Sułkowice.

Copyright © Agora SA