Przed meczem KSŻ Krosno - Intar Ostrów Wlkp.

ŻUŻEL. Wicelider tabeli i jeden z kandydatów do pierwszoligowego awansu Intar Ostrów Wlkp. będzie rywalem żużlowców KSŻ Krosno w niedzielnym meczu 7. kolejki II ligi.

W meczu I rundy krośnieńscy żużlowcy ulegli w Ostrowie Intarowi 23:66. Mimo, że w składzie KSŻ pojawiło się dwóch obcokrajowców (Richard Wolff i Igor Marko) ekipa trenera Antoniego Skupienia nie potrafiła nawiązać walki z krajowymi zawodnikami Intaru. Tym razem ostrowianie zapowiadają, że do Krosna przyjadą ze Słoweńcem Matejem Ferjanem. Niewykluczone, że w barwach Intaru pojedzie również Szwed Peter Ljung. - Musimy w Krośnie wygrać. Nie lekceważymy rywali. Krośnieński tor jest specyficzny i gospodarze są na nim groźni dla każdego - mówi trener Intaru Romuald Łoś. Z kolei krośnianie, którzy w czwartek przegrali punktowany trening z Jasolem Rzeszów 26:46, zdają sobie sprawę, że w pojedynku z wiceliderem tabeli o dobry wynik będzie bardzo ciężko. - Sprzętowo ostrowianie przewyższają nas o dwie klasy. Jednak spodziewamy się, że będzie trochę więcej walki niż w Ostrowie. Jeśli znajdzie się sponsor, to być może pojedzie u nas któryś z obcokrajowców. Czech Wolff i Węgier Tihanyi są poinformowani o zawodach i może zasilą naszą drużynę - mówi rzecznik KSŻ Krzysztof Raźniewski. Niedzielne zawody rozpoczną się o godzinie 17. Sędziuje Marek Smykała z Wrocławia.

Awizowany skład Intaru: 1. Krzysztof Stojanowski, 2. Tomasz Kwiatkowski, 3. Przemysław Tajchert, 4. Karol Malecha, 5. Matej Ferjan, 6. Marcin Dąbrowski, 7. Adam Jaziewicz.

Przypuszczalny skład KSŻ Krosno: 9. Janusz Ślączka, 10. Marcin Rajkowski, 11. Jacek Woźniak, 12. Daniel Nowotyński, 13. Krzysztof Bas, 14. Mirosław Szczurek.