Jabłoński nadal pierwszy

Karol Jabłoński po zajęciu drugiego miejsca w prestiżowych regatach Swedish Match Cup umocnił się na pozycji lidera światowego rankingu sterników jachtowych ISAF

Karol Jabłoński w ubiegłym roku zdobył mistrzostwo świata w match racingu i od tej pory przewodzi w rankingu sterników jachtowych ISAF (Międzynarodowa Federacja Żeglarska). Na pozycji tej żeglarz mieszkający w podolsztyńskim Łupstychu umocnił się po zajęciu drugiego miejsca w regatach Swedish Match Cup, w których startowało grono najlepszych sterników świata.

W najnowszym rankingu Pucharu Świata klas olimpijskich opublikowanym przez ISAF, w klasie Finn, drugie miejsce zajmuje Mateusz Kusznierewicz (YKP Warszawa). Na miejscu 15. jest Wacław Szukiel, a na 35. Rafał Szukiel (obaj AZS UWM Olsztyn). W klasie Mistral na 10. miejscu sklasyfikowano Agatę Brygołę (Baza Mrągowo). Na miejscu 14. w klasie Europa znajduje się Monika Bronicka (AZS UWM Olsztyn). natomiast w klasie 470 na 33. pozycji w rankingu ISAF znajdują się Katarzyna Tylińska, Gabriela Brzóska (Baza Mrągowo).