Radomiak wyjechał na zgrupowanie

26 osób liczyła ekipa Radomiaka, która wyjechała wczoraj na zgrupowanie do Babic koło Rzeszowa. W kadrze ?zielonych? znalazło się w niej siedmiu nowych młodych zawodników

Punktualnie o godz. 11 ze stadionu przy Struga ruszył autokar wiozący radomian na Rzeszowszczyznę. Po raz pierwszy z ekipą "zielonych" na zgrupowanie pojechali: 21-letni bramkarz Wisły Płock - Paweł Gałczyński, 20-letni obrońca Mazowsza Płock, wychowanek Wisły - Przemysław Michalski, 20-letni pomocnik Amiki Wronki - Paweł Iwanowski, 21-letni pomocnik Pogoni Siedlce - Konrad Gołoś, o rok młodszy jego kolega klubowy - Daniel Barzyński, 18-letni pomocnik Prochu Pionki - Marcin Sztobryn i 20-letni pomocnik Akcji I Jastrzębia - Jakub Jastrzębski. Znalazło się również miejsce dla 18-letnich wychowanków Radomiaka - Macieja Lesisza i Artura Koryckiego. Pozostali to starzy znajomi: Edward Minda, Zbigniew Wróbel, Andrzej Rutkowski, Tomasz Ziółek, Marcin Rosłaniec, Robert Szary, Artur Koniarczyk, Ryszard Krześniak, Adam Śniegocki, Grzegorz Zawadzki, Grzegorz Tryliński, Dariusz Rysiewski, Arkadiusz Grzyb i Dominik Kołaczyk. Zabrakło Bogumiła Sobieski z Promnika Łaskarzew i Jakuba Jackowskiego. - Szkoda Sobieski, bo chłopak chciał grać i w ogóle nie rozmawiał o pieniądzach - ubolewa kierownik drużyny Zygmunt Warchoł. - Jackowskiego natomiast zatrzymały w Radomiu ważne sprawy rodzinne - tłumaczy dyrektor Radomiaka Paweł Kobyłecki.

Do ekipy dołączy dzisiaj trener Włodzimierz Andrzejewski, który udał się do Łodzi na mistrzostwa Polski juniorów. Być może nakłoni do gry w Radomiaku któregoś z występujących tam zawodników. W podróży i na pierwszym treningu siłowym pieczę nad zawodnikami sprawował będzie trener odnowy biologicznej Zdzisław Radulski.

W Babicach "zieloni" zamieszkają w nowym ośrodku wypoczynkowym. - Warunki mieszkaniowe będą mieli bardzo dobre. Ponadto w zasięgu ręki jest boisko i wszystkie gabinety odnowy biologicznej - informuje wiceprezes Radomiaka Stanisław Kacprzak.

Oprócz typowych zajęć treningowych na boisku i w siłowni zespół rozegra podczas zgrupowania trzy mecze kontrolne. 16 lipca podopieczni Włodzimierza Andrzejewskiego zmierzą się z Izolatorem Boguchwała, 19 lipca ze Stalą Sanok i 22 lipca ze Stalą Rzeszów. - Wszystko po to, aby jak najlepiej przygotować się do ciężkiego sezonu w III lidze - podkreśla Kobyłecki. - Na szczęście chętnych do pracy i gry nie brakuje.

Z Babic wróci Radomiak 24 lipca. - Ponieważ sezon rozpoczyna się 9 sierpnia, do tego czasu rozegramy jeszcze dwa sparingi: z HEKO Czermno i Tłokami Gorzyce - informuje dyrektor klubu. - Potem przyjdzie już czekać na pierwszy mecz mistrzowski z Kozienicami.

Na stadionie przy ul. Struga wciąż trwają prace remontowo-porządkowe. Renowacji poddawana jest również główna płyta boiska. - Wielkie podziękowania należą się naszym kibicom, którzy bezinteresownie pomagają nam przy porządkowaniu obiektu - zaznacza Kobyłecki. - Myślę, że wspólnymi siłami doprowadzimy stadion do takiego stanu, aby oglądanie na nim spotkań piłkarskim było przyjemnością.

TERMINARZ U SIEBIE

Radomiak - MG MZKS Kozienice, 10 sierpnia (niedziela) godz. 17.

Radomiak - Okęcie Warszawa, 17 sierpnia (niedziela) godz. 17.

Radomiak - Drwęca Nowe Miasto Lubawskie, 24 sierpnia (niedziela) godz. 17.

Radomiak - Pogoń Zduńska Wola, 7 września (niedziela) godz. 16.30.

Radomiak - Warmia Grajewo, 17 września (środa) godz. 16.

Radomiak - Gwardia Warszawa, 28 września (niedziela) godz. 16.

Radomiak - MKS Mława, 12 października (niedziela) godz. 15.

Radomiak - Unia Skierniewice, 26 października (niedziela) godz. 14.