Szymon Szewczyk rozpoczął grę w lidze letniej

Występem z Miami Heat szczeciński koszykarz zadebiutował na amerykańskich parkietach. Zadanie ma trudne, bo musi pokazać, że już teraz nadaje się do gry w NBA

56 procent kibiców Milwaukee Bucks uważa, że Szymon Szewczyk będzie liderem tego zespołu w turniejach towarzyskich w Orlando i Bostonie.

Na oficjalnej stronie klubu prowadzona jest ankieta z pytaniem, który z młodych graczy będzie liderem zespołu? Szczecinianin w dalekim polu pozostawił T.J. Forda (wybrany w pierwszej rundzie niedawnego draftu) i Dana Gadzuricia (drugoroczniak). Od występów w Sammer League (liga letnia) zależy przyszłość Szewczyka. Jeśli przekona do siebie szkoleniowców Milwaukee, ci podpiszą z nim kontrakt i zawodnik będzie grał już od najbliższego sezonu w NBA. Jeśli nie, odeślą go na rok do Europy (oferty Szymon ma m.in. od Alby Berlin, Skiperu Bolonia czy Pamesy Walencja).

Wszystkie zespoły, które przystąpią do spotkań w lidze letniej, zagrają bez swoich gwiazd. W Milwaukee zabraknie np. Toni Kukoca czy Anthony Masona.

Z kim zagra Milwaukee

Turniej w Orlando. 8 lipca - Miami Heat, 9 lipca - Detroit Pistons, 10 lipca - Orlando Magic, 11 lipca - Minnesota Timberwolwes, 12 lipca - Cleveland Cavaliers.

Turniej w Bostonie. 14 lipca - New York Knicks, 15 lipca - Philadelphia Flayers, 17 lipca - San Antonio Spurs, 18 lipca - Washington Wizards, 19 lipca - Cleveland, 20 lipca - Dallas Mavericks.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.