SPORT W SKRÓCIE

KIELCE WYGRAŁY. Reprezentacja Świętokrzyskiego wygrała pierwszy mecz rozgrywanego w Legnicy finałowego turnieju rozgrywek o Puchar Wacława Kuchara, które są nieoficjalnymi mistrzostwami Polski trampkarzy starszych. Drużyna prowadzona przez Michała Gęburę i Mariusza Słabiaka pokonała kadrę Lubuskiego 3:2 (1:0). Dwie bramki dla Świętokrzyskiego zdobył Michał Piróg (43., 48.), a jedną Marcin Lasota (1.). W drugim meczu tej grupy Mazowsze zremisowało z Pomorzem 1:1. Dzisiaj młodzi kielczanie zmierzą się z Pomorzem.

MEDALE NA MISTRZOSTWACH LZS. Trzy medale mistrzostw Polski zrzeszenia LZS, wywalczyli łucznicy Stelli Kielce. W rozegranych na torach tego klubu zawodach srebro wśród kadetów zdobył Tomasz Przepióra. Wśród kadetek na najniższym stopniu podium stanęła Daria Sokołowska. Drugi srebrny medal przypadł Stelli Kielce w klasyfikacji klubowej. W mistrzostwach wystartowało 78 młodych łuczników.

TURNIEJ SIATKÓWKI PLAŻOWEJ. Piotr Strzycki z Kielc w parze z Robertem Głogowskim z Warszawy zwyciężyli w turnieju siatkówki plażowej o puchar MOSiR zorganizowanym na basenie przy ul. Szczecińskiej. Drugie miejsce zajęli Grzegorz Janda (Kielce) z Patrykiem Foglem (Opole). Trzecią lokatę zajęła para Krzysztof Gałecki - Marcin Maślanka (Nysa), a czwartą Witold Poinc - Waldemar Pastuszak (Warszawa).

KLASYFIKACJE NA TĘCZY. 64 tenisistów rywalizowało na kortach Tęczy Kielce w ogólnopolskim turnieju klasyfikacyjnym kadetów o puchar Gór Świętokrzyskich. Żaden z sześciu reprezentantów województwa świętokrzyskiego nie przedarł się przez druga rundę i wszyscy zostali sklasyfikowani ma miejscach 9-16. Zwyciężyli: Ewa Kopczyńska (RKS Okęcie Warszawa) i Marcin Baran z Mostostalu Zabrze.