Trzy medale łódzkich lekkoatletów w mistrzostwach Polski

Tylko troje lekkoatletów będzie reprezentowało województwo łódzkie na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w Bydgoszczy.

Ostatnią szansą uzyskania nominacji były mistrzostwa Polski. W Bielsku-Białej łodzianie zdobyli tylko trzy medale i wszystkie brązowe. Do Bydgoszczy (wystartują tam lekkoatleci urodzeni w latach 1981-83) pojadą jednak zawodnicy, którzy nawet nie stanęli na podium. Zadowolona ze startu była Justyna Szulc. Mimo że płotkarka ŁKS nie zdobyła medalu, uzyskała czas (13,83 s), który gwarantuje jej występ w rozpoczynających się za półtora tygodnia młodzieżowych mistrzostwach Europy. - Wynik mógł być lepszy, ale cieszę się, że uzyskałam minimum. Już od wtorku rozpoczynamy zgrupowanie w Bydgoszczy - mówi Szulc.

Powody do radości miał także Daniel Dąbrowski (AZS Łódź). Nie dość, że w biegu na 400 m poprawił swój rekord życiowy (47,44), to także został zakwalifikowany do kadry. Dąbrowski będzie brany pod uwagę do występu w sztafecie. Trzecim lekkoatletą, który pojedzie do Bydgoszczy, jest Robert Wolski z MKLA Łęczyca. W konkursie skoku wzwyż był czwarty, ale wynikiem 2,25 m ustanowił rekord życiowy.

Lepiej od Wolskiego spisał się Emilian Kaszczyk z AZS Łódź, który także poprawił rekord życiowy (2,28 m), co wystarczyło do trzeciego miejsca. Gdyby był rok młodszy, pojechałby do Bydgoszczy. Podobnie jak zdobywczyni drugiego brązowego medalu - Edyta Lewandowska (RKS Łódź), trzecia w biegu na 3000 m z przeszkodami. Na najniższym stopniu podium stanął jeszcze Maciej Siwik (Start Łódź), który w trójskoku uzyskał 15,44 m. Łodzianin startował także w skoku w dal, ale zajął szóste miejsce. Lewandowska była jeszcze blisko podium w biegu na 5 km, ale zabrakło jej sił i wywalczyła piątą pozycję.