W niedzielę finały mistrzostw Polski w tenisie

Z krakowian rywalizujących w rozgrywkach singla na kortach sopockiego SKT pozostali już tylko Joanna Sakowicz i Tomasz Braniecki (obaj Wawel).

Sakowicz w drugiej rundzie zmierzyła się z reprezentantką gospodarzy Anną Rynarzewską. Sopocianka sprawiła sporo kłopotów Sakowicz w pierwszym secie, wygrała 6:3. Później rozstawiona z "jedynką" tenisistka Wawelu dominowała na korcie i w dwóch następnych setach zwyciężyła 6:1, 6:0. W ćwierćfinale Sakowicz pokonała kolejną zawodniczkę SKT Sopot Klaudię Jans 6:3, 6:2. Następną rywalką będzie Olga Bruzda (AZS Poznań, nr 7).

Druga z krakowskich tenisistek Anna Korzeniak (Grzegórzecki), odpadła z turnieju po przegranej w I rundzie z Agatą Cioroch (Mera Warszawa) 1:6, 1:6.

Dobrze radzi sobie Braniecki. Zawodnik Wawelu, rozstawiony z numerem 9, pokonał Piotra Żurawieckiego (Polonia Bydgoszcz) 6:2, 2:6, 6:3. Potyczka z Żurawieckim kosztowała krakowianina sporo nerwów. Za używanie wulgaryzmów i rzucanie rakietą będzie musiał zapłacić karę. W III rundzie Braniecki łatwo wygrał z Jędrzejem Żarskim (Mera), potrzebował tylko dwóch setów (6:3, 6:4). Piątkowy pojedynek z Krzysztofem Kwintą (Polonia Bydgoszcz) był kilkakrotnie przerywany z powodu deszczu i ostatecznie ma zostać dokończony dziś.

Do hali przeniesiono rozgrywki gier podwójnych i mieszanych.