Tenis - mistrzostwa w Ostródzie

Zwycięstwem Grzegorza Grygołowicza zakończyły się mistrzostwa województwa warmińsko-mazurskiego seniorów w tenisie

W imprezie, która odbyła się na kortach Sokoła w Ostródzie, wzięło udział 30 zawodników. Najlepsi otrzymali medale, dyplomy oraz nagrody. Mistrzem województwa warmińsko-mazurskiego został Grzegorz Grygołowicz z AZS-u Uniwersytet Warmińsko-Mazurski. Jest to już ósmy tytuł mistrzowski Grygołowicza, jednego z najlepszych trenerów tenisa z Olsztyna. W finale Grzegorz spotkał się z Dominikiem Bernatowiczem, który reprezentuje Absolwenta Olsztyn, i wygrał z nim w dwóch setach - 7/6 i 6/1. Mecz trwał ponad dwie i pół godziny.

- Mój rywal grał bardzo dobrze i zwycięstwo nie przyszło mi łatwo - mówi Grzegorz Grygołowicz. - Dominik jest zawodnikiem znacznie młodszym ode mnie i wykazał się w meczu lepszą wytrzymałością. On prezentuje zresztą bardzo skuteczny - tak zwany hiszpański - styl gry, a dodatkowym utrudnieniem był dla mnie fakt, że jest zawodnikiem leworęcznym. Obawiałem się nieco tych mistrzostw, bowiem przystąpiłem do nich po długiej przerwie spowodowanej kontuzją łokcia. Na szczęście ten kłopot mam już za sobą i cieszę się, że mogłem wygrać ten turniej, zdobywając kolejny tytuł mistrza województwa.

W drodze do finału Grzegorz Grygołowicz pokonał w półfinale Marcina Minakowskiego z AZS UWM Olsztyn 7/5 i 64. Natomiast Dominik Bernatowicz wygrał z Arturem Głowaczem z Budowlanych Olsztyn 6/4 i 6/4. Dodajmy, że kilka dni wcześniej Dominik Bernatowicz został mistrzem województwa warmińsko-mazurskiego do lat 18. W turnieju, który odbył się na kortach przy ul. Radiowej w Olsztynie, Dominik pokonał Mikołaja Borkowskiego z Absolwenta Olsztyn 6/4 i 6/2.

Copyright © Agora SA