Dmitrij Kulagin najlepszym młodym zawodnikiem ligi VTB w styczniu

Po raz drugi w tym sezonie na najlepszego młodego gracza miesiąca w lidze VTB wybrano Dmitrija Kulagina z Triumph Lyubertsy. Poprzednio 21-letni koszykarz triumfował w październiku.

Przy wyborze najlepszego młodego gracza miesiąca w lidze VTB, a potem całego sezonu, uwzględnia się tylko tych zawodników, którzy w czerwcu 2014 r. będą mieli 23 lata lub mniej. Ustalając końcowego zwycięzcę, uwzględnia się klasyfikacje z poszczególnych miesięcy, opinie ekspertów z ligi VTB oraz dziennikarzy. Co miesiąc honoruje się trzech najlepszych młodych graczy.

W styczniu najlepszy okazał się Kulagin, który wygrał tę klasyfikację także w październiku. W styczniu 21-letni zawodnik miał średnie 14,6 pkt, 4,6 zbiórki i dwie asysty, a jego zespół wygrał wszystkie trzy mecze w miesiącu - z Astaną, Krasnyje Krylia i Krasnyj Oktiabr.

Kolejne miejsca w klasyfikacji najlepszych młodych graczy w styczniu zajęli Rasid Mahalbasić z Nymburka i Derrick Nix z VEF.

- To już moja druga nagroda w tym sezonie, a najważniejsze, że idzie mi coraz lepiej, właściwie z dnia na dzień. Cieszę się, że moje postępy zauważają eksperci, dziennikarze i kibice. To był dla nas dobry miesiąc - wygraliśmy wszystkie mecze, to efekt ciężkiej pracy w okresie nowego roku. Postaramy się utrzymać taką formę.