Piłka nożna: wygrana juniorów Amiki

W pierwszym meczu ćwierćfinału mistrzostw Polski juniorów Amica Wronki pokonała Wisłę Kraków 2:1 (1:0).

W pierwszej połowie gospodarze, obrońcy mistrzowskiego tytułu, mieli dużą przewagę. Co z tego, skoro zdobyli tylko jednego gola. Poza jedną sytuacją, bardzo dobrze bronił bramkarz gości Marcin Juszczyk. Pecha miał za to napastnik Wisły Waldemar Wójtowicz, który nie dość, że nie wykorzystał dobrej okazji po nieporozumieniu obrońców i bramkarza Amiki, to jeszcze w tej samej sytuacji doznał kontuzji kolana.

Gospodarze objęli prowadzenie w 30. min, gdy obrońca Tomasz Lisowski wykonywał rzut wolny niedaleko od narożnika boiska. Gdy wszyscy spodziewali się, że piłka zostanie dośrodkowana w pole karne, futbolówka wpadła do siatki. Błąd popełnił bowiem bramkarz Juszczyk, który został przelobowany.

W drugiej połowie to goście częściej byli przy piłce, a Amica nastawiła się na grę z kontrataku. W 59. min, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego wyrównującego gola strzałem głową zdobył Bartosz Iwan - syn znanego byłego piłkarza "Białej Gwiazdy" Andrzeja Iwana. Amica jednak wygrała, gdyż po oskrzydlającej akcji Piotra Bieńka przytomnie w polu karnym krakowian zachował się Tomasz Szczepan, który uderzeniem piłki głową zaskoczył Juszczyka.

Spotkanie rewanżowe odbędzie się w sobotę w jednej z miejscowości obok Krakowa. - Jedziemy w piątek, a w sobotę przed meczem będziemy odpoczywać - mówił trener Amiki Roman Kabaciński. Do końca rozgrywek juniorskich w Amice będą grać Marcin Tarnowski i Grzegorz Wojtkowiak. - Później będą do dyspozycji trenera Majewskiego w pierwszej drużynie - przyznał Kabaciński.

Amica Wronki - Wisła Kraków 2:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Lisowski (30. z wolnego), 1:1 Iwan (59. głową), 2:1 Szczepan (65. głową)

Amica: Binkowski Ż - Lisowski, Mendelski, Wołąkiewicz, Wojtkowiak (55. Kaźmierczak) - Nowak (75. Dereżyński), Borys, Szczepan, Tarnowski (70. Horanin), Bieniek (69. Feliński) - Nadworny.