Żeglarskie zawody na Bagrach

Piotr Ogrodnik, 12-letni ?optymista? z UKŻ Horn, bez problemów wygrał w mistrzostwach Krakowskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego, rozgrywanych przez trzy dni na zalewie Bagry.

Na własnym akwenie młody żeglarz Hornu zdominował zawody. - W ostatnim niedzielnym wyścigu nie startował, bo pojechał do radia pochwalić się swoimi osiągnięciami - mówi dumna mama Józefa Ogrodnik, zarazem prezes Hornu. - Wcześniej zapewnił sobie taką przewagę, że wystarczyło mu to do końcowego zwycięstwa.

W niedzielę pogoda do opalania była wyśmienita, jednak mali żeglarze nieco kręcili nosami na brak wiatru. Za to w sobotę wiało lepiej, choć na chwilę zawodników przegoniła burza z obfitymi opadami gradu.

W trzydniowych zawodach wzięło udział blisko pięćdziesięciu młodych żeglarzy z Małopolski i Podkarpacia. Ci, którzy śledzili zmagania na wodzie, a sami chcieliby spróbować swoich sił na optymistach, mogą zgłosić się do Hornu. - Przez cały lipiec prowadzimy dla dzieci wakacje pod żaglami na własnej przystani - mówi pani Ogrodnik.

Przygodę z żaglami można rozpocząć codziennie, od poniedziałku do piątku (w godzinach 11-15). W okolicach przystani powstał mały obóz namiotowy, w którym przesiaduje spora grupa młodych żeglarzy. Za 10 zł dziennie mają pełne wyżywienie (- Śniadania i kolacje robimy własnymi siłami, obiady jemy w pobliskim barze mlecznym - mówi Józefa Ogrodnik.) i od rana do wieczora trenują na zalewie. To doskonały pomysł na wykorzystanie wolnego czasu, kiedy wakacje spędza się w mieście.

Zwycięzcy. Międzywojewódzkie mistrzostwa młodzików na optymistach. Chłopcy: Michał Stolzmann (UKŻ Horn), dziewczyny: Ewa Rożek (AZS Kraków).

Mistrzostwa Krakowskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego. Klasa optimist: grupa D - Dominika Król (YC PTTK Beskid Nowy Sącz), grupa C - Piotr Stolzmann (UKŻ Horn), ogólna klasyfikacja - Piotr Ogrodnik (UKŻ Horn).

OK Dinghy - Grzegorz Hille senior (AZS Kraków). Europa - Agata Wajda (AZS Kraków).