Sport w skrócie

Zbigniew Piątek z grupy Mróz Borek Wlkp. drugi w wyścigu elity w mistrzostwach Polski. Henryk Synoracki z PKM LOK Poznań czwarty w motorowodnych mistrzostwach świata w klasie O-350.

KOLARSTWO

MRÓZ W GORZOWIE. Zbigniew Piątek z grupy Mróz Borek Wlkp. zajął drugie miejsce w wyścigu elity ze startu wspólnego w mistrzostwach Polski. Na trasie długości 231 km wokół Gorzowa Wlkp. Piątek przegrał tylko z Piotrem Przydziałem z grupy CCC Polsat.

SPORT MOTOROWODNY

POZNANIAK CZWARTY. Henryk Synoracki z PKM LOK Poznań zajął czwartą pozycję w motorowodnych mistrzostwach świata w klasie O-350 na jeziorze Czaple w Żninie. W pierwszym wyścigu poznaniak był drugi, a w ostatnim - trzeci. Tytuł mistrzowski zdobył Bernard Marszałek z Polonii Warszawa. Wicemistrzem świata został Austriak Frank Pfennig, a brązowy medal wywalczył broniący tytułu Włoch Marco Bobbioni. Startowało 18 zawodników z 10 krajów. Najlepszym Wielkopolaninem wśród młodzieżowców był Daniel Wieczorek z KTC Konin.

BIEGI NA ORIENTACJĘ

GRUNWALD Z MEDALAMI. Trzy medale zdobyli zawodnicy poznańskiego Grunwaldu w prestiżowych międzynarodowych zawodach o Puchar Wawelu w biegu na orientację w Nowym Wiśniczu k. Bochni (woj. małopolskie). Srebro wywalczył Sławomir Woźniak, a brąz - najlepszy polski zawodnik i jeden z najlepszych na świecie - Robert Banach. Jego niska trzecia pozycja jest wynikiem przerwy w treningach spowodowanej chorobą. Rywalizację w kategorii juniorów starszych wygrał Dariusz Konczarek, również z Grunwaldu Poznań.

KOSZYKÓWKA

DERBY NA KOŃCU. Ostrovia Ostrów Wlkp. zagra we własnej hali z Łącznością Olsztyn, a AZS Poznań w Wołominie z Bankiem Spółdzielczym w pierwszej kolejce ekstraklasy koszykarek. Mecze odbędą się 18 października. Tydzień później AZS podejmie ŁKS Łódź, a Ostrovia wyjedzie do Krakowa. Do derbów Wielkopolski dojedzie w ostatniej kolejce pierwszej rundy - 7 stycznia 2004 r. odbędą się one w Poznaniu.