Siatkarze z Hajnówki przymierzają się do walki o awans do serii B

Moderator Hajnówka zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami w kolejnym sezonie powalczy o awans do serii B pierwszej ligi. Nowi gracze zespołu to trzej młodzi zawodnicy jednego z najlepszych zespołów młodzieżowych w kraju, MDK-u Warszawa

W zakończonych w połowie marca rozgrywkach hajnowianie, wyraźnie by nie zapeszać, zapowiadali walkę o utrzymanie. Głównie dzięki bardzo dobrej grze przed własną publicznością - tylko jedna porażka - zajęli ostatecznie trzecie miejsce. Obecnie jedynym celem Moderatora będzie już awans do serii B. Główny sponsor drużyny oraz wspierające ją władze miasta obiecują znacząco zwiększyć budżet w porównaniu do zeszłego roku.

W Hajnówce postarano się już o uzupełnienie składu. Wykorzystując dobre kontakty z MDK-iem Warszawa, który choćby rok temu odstąpił Moderatorowi miejsce w drugiej lidze, postanowiono wykupić trzech siatkarzy tego klubu. Środkowy, atakujący i rozgrywający brali już nawet udział w treningach, które nasi siatkarze zakończyli przed dwoma tygodniami.

- Pozostało nam jeszcze podpisać z nimi umowy, dlatego nie chcę ujawniać ich nazwisk - powiedział nam trener Moderatora Jacek Wesołowski. - Stawiamy na młodzież. Początkowo interesowaliśmy się zawodnikami SUKSS-u Suwałki, ale oni nie wyrazili większego zainteresowania naszą propozycją. Widocznie czekają na kluby z wyższych lig. Siatkarze MDK-u rozpoczną w Hajnówce studia, tak więc będą do naszej dyspozycji przez pięć lat.

Nie wiadomo jeszcze, kto będzie głównym konkurentem Moderatora w walce o awans. Sezon ligowy rozpocznie się bowiem dopiero 11 października. Z zespołów znanych z ostatnich rozgrywek w grupie północno-wschodniej drugiej ligi pozostały: Net Ostrołęka, SKS Starogard Gdański, MOSiR Giżycko i WSPol. Szczytno. Siemowit Gostynin awansował do serii B, a OKSiW Warka został przeniesiony do grupy czwartej drugiej ligi. Nowi rywale hajnowian to: Alpat Gdynia i Stal Grudziądz, dotychczas grający w grupie pierwszej, oraz MDK, który na razie zakłada chęć przystąpienia do rozgrywek.

Gdyby Moderator posiadał jeszcze większe fundusze, mógłby postarać się już w zbliżającym się sezonie o grę w serii B, a nawet A. Nie jest bowiem tajemnicą, że kilka klubów chce odsprzedać swoje miejsca.

- Nie prowadzimy z nikim żadnych rozmów na ten temat - zapewnia Wesołowski, który rok temu zaskoczył wszystkich przystąpieniem rywalizacji w drugiej lidze. - Lepiej na spokojnie i stopniowo przygotować się do gry na wyższym poziomie rozgrywek.

Przygotowania do drugoligowej rywalizacji hajnowianie rozpoczną 11 sierpnia. Siedem dni później mają w planie dwutygodniowe zgrupowanie w Tomaszowie Lubelskim. Podobnie jak rok temu, w okresie przygotowawczym w Hajnówce rozegrany zostanie turniej o puchar burmistrza tego miasta. Tym razem mają wziąć w nim udział także drużyny ze Szwecji i Białorusi.