Nie Jagiellonka Nieszawa, ale włocławski Kujawiak walczyć będzie w nowym sezonie w III lidze

Beniaminek rozgrywek już szuka wzmocnień - pierwszym jest nowy trener, Czesław Jakołcewicz.

Nieszawianie - zgodnie ze swoimi wcześniejszymi deklaracjami - ostatecznie zrezygnowali z walki w III lidze. Podobnie uczynili wcześniej dwukrotnie. Jeszcze w czwartek wieczorem rozważano, czy zespół przystąpi ponownie do IV ligi, czy też walczyć będzie jedynie w A-klasie. Ostatecznie Jagiellonka nie zdegraduje się do A-klasy, choć działacze do końca rozważali wycofanie zespołu z rozgrywek. - Będziemy grali w IV lidze, choć jeszcze decyzję o tym musi podjąć walne zgromadzenie klubu - mówi kierownik zespołu Mirosława Zagan.

Najbardziej skorzystali na tym zawodnicy Kujawiaka, którzy w tabeli uplasowali się tuż za Jagiellonką. - Jesteśmy przygotowani do gry w III lidze i z tej możliwości skorzystamy - mówi prezes klubu Andrzej Wiśniewski. Włocławianie na pewno będą jednym z najpewniejszych pod względem finansowym klubów w tej klasie. Klub ma solidne podstawy organizacyjne. Głównym sponsorem jest poznańska firma Piecobiogaz i również dzięki temu Kujawiak jest mocno związany z Wielkopolską. Przypomnijmy, że zespół trenował tragicznie zmarły Henryk Miłoszewicz, a po nim inny były piłkarz Lecha Przemysław Bereszyński. Teraz we Włocławku pracować będzie jako trener, były asystent Bohumila Panika w Lechu, Czesław Jakołcewicz..

Włocławianie już rozpoczęli wzmacnianie składu przed rozpoczynającymi się w sierpniu rozgrywkami. W klubie zostanie Rafał Szczytniewski, jeden z najskuteczniejszych piłkarzy w IV lidze. W lini ataku wspomagać go będzie prawdopdoobnie Igor Kucenko z Wisły Nowe lub Mariusz Gawroński dotychczas grający w Jagiellonce. Obaj są testowani przez Kujawiaka. Na testach, które od wczoraj odbywają się we włocławskim klubie są również Serbowie Aleksander Maić i Nemnja Bobović oraz Damian Staniszewski (Wisła Płock), Przemysław Mądry i Michał Ćmik (Lech) i brodniczanin Piotr Buchalski, którym zainteresowany jest również Toruński Klub Piłkarski. Zespół Wiesława Borończyka do IV ligi przystąpi również poważnie wzmocniony - przesądzone jest już, że do zespołu powróci Jarosław Maćkiewicz, były król strzelców II ligi w barwach Elany.