Bojowi kadeci

TENIS. W Zamościu rozegrano Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny kadetów. Podczas zawodów młodzi tenisiści z naszego regionu pokazali, że w krajowej stawce trzeba się z nimi liczyć.

W grze pojedynczej dziewcząt zwyciężyła Marta Śmiechowska (A.M. Tenis Warszawa), która w finale po trzysetowej walce pokonała zawodniczkę Górnika Łęczna - Paulinę Klimkiewicz 6:3, 6:7, 6:4. Trzecie miejsca wywalczyły Anna Piechota (Czuwaj Przemyśl) i Joanna Dobrowolska (Okęcie Warszawa). W grze podwójnej kadetek najlepszą parę tworzyły Marta Śmiechowska i Joanna Dobrowolska. Reprezentantki stołecznych klubów w finale wygrały z Anną Piechotą i Aleksandrą Snopkowską (TKT Tarnów) 7:6, 7:5, 6:3. Trzecim miejscem podzieliły się deble z naszego województwa - Paulina Klimkiewicz i Paulina Świć (obie Górnik Łęczna) oraz Aneta Czuryło i Aleksandra Romaszko (obie TTT Tomset Tomaszów Lubelski).

W rywalizacji chłopców do lat 14 pierwsze miejsce zajął Marcin Baran (Mostostal Zabrze), który w decydującym pojedynku wygrał w dwóch setach z Jakubem Grzysem (GPTT Świdnik) 6:3, 6:4. Na najniższym stopniu podium stanęli wspólnie - reprezentant gospodarzy Kamil Marczewski (Return Zamość) oraz Robert Pietrucha (Wawel Kraków).

W grze podwójnej kadetów wygrał duet Robert Pietrucha i Kacper Procki (ZST Zwoleń). Zwycięzcy pokonali w meczu o pierwsze miejsce tenisistów świdnickiego GPTT - Jakuba Grzysa i Krystiana Kiełbasę 6:3, 6:2.

Za ich plecami uplasowały się deble: Zbigniew Mrówka i Radosław Siczek oraz Marcin Baran i Bartosz Jóźwiak (A.M. Tenis).

Organizatorem imprezy było Zamojskie Towarzystwo Tenisowe KT Return.