Transferowe lato w niższych ligach

Od przyszłego sezonu w drużynach trzecioligowych będzie musiało występować dwóch młodzieżowców, dlatego właśnie tacy piłkarze są w tej chwili najbardziej rozchwytywani na rynku transferowym. Z krakowskich drużyn wciąż wzmacniają się ?Pasy?, natomiast sporo graczy podstawowego składu może stracić Hutnik.

Cracovia

Nowym piłkarzem Cracovii, oprócz Marcina Makucha (na zdjęciu) i Marka Bastera, został doświadczony obrońca Radomska Artur Prokop. Dziś do Krakowa przyjeżdżają działacze Stali Rzeszów, by sfinalizować transfer młodego napastnika Łukasza Szczoczarza. Do soboty ma rozważyć ofertę Cracovii bramkarz Pogoni Szczecin Sławomir Olszewski. Wciąż prowadzone są rozmowy m.in. z pomocnikiem Górnika Zabrze Rafałem Kocybą.

Hutnik

Oprócz Makucha z Suchych Stawów odejdzie Grzegorz Jasiak, który został piłkarzem Stali Rzeszów. Marcin Pasionek wybiera się w przyszły poniedziałek na testy do Polonii Warszawa. Jeśli mu się nie powiedzie, wróci do Hutnika. Niewykluczone są występy w przyszłym sezonie doświadczonego Rafała Kwiecińskiego i Serba Gorana Atanaskovicia. Górnik Zabrze i Hutnik zastanawiają się nad bezgotówkową wymianą Tadeusza Kaczora i Marcina Kocura. Chęć gry w Hutniku zgłosili dwaj 19-letni piłkarze KSZO, w tym Kamil Kutryba, który zaliczył kilka spotkań w pierwszej lidze.

Górnik Wieliczka

W klubie na pewno pozostanie trener Tadeusz Piotrowski. Jego asystent Robert Włodarz zamierza skończyć karierę sportową. Do Górnika z Niedźwiedzia wraca obrońca Rafał Grodzicki. Klub zamierza nawiązać ściślejszą współpracę z Cracovią i chętnie by widział u siebie zawodników wypożyczonych do Proszowianki. Do Górnika zgłosiło się także kilku piłkarzy ze spadkowiczów z III ligi, ale działacze nie chcą zdradzać ich nazwisk.

Proszowianka

Pomocnik Dariusz Mielec podpisał dwuletni kontrakt z Kolporterem/Koroną Kielce. Umowy kończą się Piotrowi Bagnickiemu, Andrzejowi Paszkiewiczowi (wypożyczeni z Cracovii), Marcinowi Gizie (być może trafi do beniaminka IV-ligi Kmity Zabierzów) i Grzegorzowi Wyrobie. Działacze klubu wciąż mają nadzieję, że w Proszowicach będzie w przyszłym sezonie III liga. Musiałoby jednak dojść do fuzji Pogoni Szczecin z Piotrcovią. Wtedy w II lidze zostaną Tłoki Gorzyce, a w III - Proszowianka. Na razie jednak żadnych decyzji w sprawie fuzji nie ma.

Skawinka

W zespole spadkowicza ma dojść do kolejnej wymiany piłkarzy. Niektórzy zawodnicy z "armii zaciężnej", którzy trafili do klubu w przerwie zimowej, prawdopodobnie odejdą. Pozostaną Maciej Lewandowski, Robert Nazarewicz i Maciej Żak. Natomiast do Skawinki mają powrócić piłkarze wypożyczeni do okolicznych klubów: Michał Jezioro, Tomasz Połomski (Niedźwiedź), Marcin Mamczur (Borek).

Trudno przewidzieć, co się zmieni w Unii Tarnów i Niedźwiedziu po odejściu trenerów Zbigniewa Kordeli i Piotra Kocąba. W Sandecji nowym trenerem najprawdopodobniej zostanie Czesław Palik.

Copyright © Agora SA