Sukcesy młodych pływaków Piranii

Magda Drab, zawodniczka Piranii Czestochowa, okazała się najlepsza w Polsce w korespondencyjnej rywalizacji 11-latków

Podczas zawodów w Radlinie, zaliczanych do korespondencyjnych MP, Magdalena Drab zdobyła pierwsze miejsce na dystansach 100 i 200 m stylem klasycznym i na 100 m stylem zmiennym. Na dystansie 50 m stylem dowolnym była trzecia.

Wyniki uzyskane przez Drab w eliminacjach śląskich pozwoliły jej zająć pierwsze miejsce w Polsce na dystansie 100 m stylem klasycznym (czas 1:28:90) i drugie miejsce na 200 m stylem klasycznym (3:12:05) oraz czwarte na 100 m stylem zmiennym.

W Radlinie startował również Kamil Idziak. Na dystansie 50 m stylem motylkowym był 5., a na 100 m stylem grzbietowym 7.

W Katowicach w eliminacjach dziesięciolatków rywalizowali natomiast podopieczni trenera Piotra Ruszela. Najlepszy rezultat osiągnął Karol Miarka, który zajął drugie miejsce na dystansach 100 m stylem zmiennym i 200 m stylem klasycznym. Startowali ponadto Dawid Wyszyński, Kuba Miklewski i Radek Antosz.

W Raciborzu odbyły się Letnie Mistrzostwa Polski Open. Najlepiej zaprezentowała się Anna Kowalczyk, która trzykrotnie stawała na drugim stopniu podium na 50 m stylem klasycznym oraz 100 i 200 m st. grzbietowym. Wyścigi na 200 m st. zmiennym i 100 m st. klasycznym przyniosły jej medale brązowe.

Dla Agaty Gbylik te zawody również były udane: dwukrotnie zajmowała trzecie lokaty, na 200 m st. motylkowym i 400 m st. dowolnym, a na 100 m st. motylkowym była czwarta. Agnieszce Walczak do podium zabrakło bardzo niewiele, dwukrotnie bowiem zajmowała czwartą pozycję w wyścigach na 400 m st. zmiennym i 800 m st. dowolnym. Michał Małasiewicz wywalczył medal brązowy w najdłuższym wyścigu - 1500 m st. dowolnym. - Pomimo że moi wychowankowie byli jednymi z młodszych zawodników mistrzostw, to potrafili nawiązać równorzędną walkę z rywalami - ocenił Jacek Gawda, trener Piranii.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.