Pożegnanie z futbolem

Podczas weekendu piłkarze III i IV ligi zakończą ligowy sezon 2002/03

Drużyna MKS Myszków w ostatniej kolejce zagra na własnym boisku z Carbo Gliwice. Będzie to jej ostatni występ wśród trzecioligowców. W następnym sezonie podopiecznych trenera Krzysztofa Kołaczyka będziemy oglądać na IV-ligowych boiskach.

Gliwiczanie plasują się tylko jedną lokatę wyżej od MKS i cały czas walczą o utrzymanie. Dlatego myszkowian czeka trudne zadanie. Stać ich jednak na podjęcie wyrównanej walki. Udowodnili to w ostatnim występie, remisując z bytomską Polonią, która także potrzebowała punktów gwarantujących bezpieczny byt.

Trzech w domu

W kończącej sezon rundzie trzy z czterech naszych drużyn występujących w IV lidze zagrają przed własną publicznością. Najwyżej sklasyfikowany Lotnik Goliard Kościelec podejmował będzie Uranię Ruda Śląska. Po ostatniej wysokiej porażce w Bytomiu z Szombierkami 0:4 podopieczni trenera Jana Teodorczyka zapewne będą chcieli się zrehabilitować. Spotkanie może jednak być znacznie cięższe, niż się wydaje. Drużyny dzieli w tabeli dość duży dystans, ale goście wciąż walczą o utrzymanie. W tej sytuacji kościelczanie muszą spodziewać się ciężkiej przeprawy.

Na stadionie przy ul. Limanowskiego KS Raków będzie gościć Szombierki Bytom, z którymi sąsiaduje w tabeli. Zapowiada się ciekawe i wyrównane spotkanie. KS Włodar podejmować będzie natomiast Śląsk Świętochłowice, rywala wciąż walczącego o pozostanie w lidze. - Cały czas słyszę pytania, jak podejdziemy do meczu - mówi trener KS Waldemar Różycki. - Zagramy tak, jak w każdym spotkaniu o trzy punkty i wszystko odbędzie się w sportowej rywalizacji. Bardzo żałuję, że gramy akurat z drużyną walczącą o utrzymanie. Chciałem wystawić juniorów, ale teraz z oczywistych względów nie mogę tego zrobić. Byłoby za dużo komentarzy.

Na wyjeździe zagra tylko Grom Victoria, zdegradowana już do okręgówki. Częstochowianie pojadą do Sosnowca na spotkanie z Czarnymi.

Wszystkie mecze zaplanowano na sobotę na godz. 17.