Przed meczem Plusssz/Polonia - Atlas

Skoki spadochroniarzy, prezenty dla dzieci, Dariusz ?Tiger? Michalczewski na trybunach i pokazy sztucznych ogni uatrakcyjnią jutrzejszy mecz. - Musimy wygrać - wiedzą działacze i zawodnicy Plusssz/Polonii, w której nie ma już Łukasza Stanisławskiego

Uznawany za najbardziej utalentowanego z bydgoskich młodych zawodnik musi oddać motocykle i opuścić pokój w klubowym hotelu. Dlaczego? W klubie odbyła się rozmowa z młodzieżowcami. Prowadzący sekcję żużlową zobligowali ich po raz kolejny w tym sezonie do poprawy wyników (Robert Umiński, Grzegorz Musiał, Grzegorz Czechowski i Stanisławski zdobyli razem zaledwie 9 z 372 punktów drużyny, co stanowi tylko 2,41 proc.). Stanisławski wywalczył jedyne 4 pkt przeciwko Polonii Piła. - Nie wyraził dalszej chęci jazdy w bydgoskim klubie, więc z niego rezygnujemy - tłumaczy przewodniczący sekcji Bogdan Sawarski.

W prowadzonym przez niego i drugiego społecznego menedżera Waldemara Matuszaka zespole, po raz pierwszy po kontuzji w podstawowej szóstce ma pojechać Jacek Krzyżaniak.

Informowaliśmy już, że nadal nie można skorzystać z pomocy Marka Lorama. Anglik choć bardzo chciał wystartować, wycofał się ze startu w Cardiff, bo nadal odczuwa skutki kwietniowego złamania lewego ramienia.

Niewiele brakowało, aby nad Brdę nie przyjechał Tomasz Jędrzejak. Zawodnik Atlasu podczas ćwierćfinału IMP w Krośnie miał ścigać się w barażowym biegu o awans z Januszem Ślączką. Odmówił wyjechania na tor, podważając wcześniejszą decyzję sędziego Jerzego Najwera o tym, że wpadł na metę za Stanisławem Burzą. W ostrych słowach skrytykował sędziego. Gdy w końcu ochłonął, przystąpił do dodatkowego biegu, z którego Ślączkę wykluczono, bo za ostro zaatakował rywala. Sędzia Najwer wobec Jędrzejaka zastosował tylko opis zdarzenia w protokole zawodów, choć mógł wykluczyć do końca zawodów. Wtedy wrocławianin musiałby pauzować w meczu z Plusssz/Polonią. Sprawą na najbliższym posiedzeniu ma się zająć komisja dyscypliny GKSŻ.

Oprawa i późna pora rozpoczęcia meczu nie są przypadkowe. - Jest Boże Ciało, wielu kibiców spędzi ten czas odpoczywając za miastem. Wracając mogą wstąpić na stadion. Chcemy zwiększyć frekwencję, dlatego między innymi, każde dziecko do 15 roku życia, które przyjdzie obejrzeć mecz otrzyma prezent: torebki z tabletkami musującymi od naszego głównego sponsora - przekazuje Kanclerz.

Składy - Plusssz/Polonia: 9. T. Gollob, 10. Krzyżaniak, 11. Robacki, 12. Wiltshire, 13. J. Gollob, 14. Czechowski; Atlas - 1. Dados, 2. Jędrzejak, 3. Hancock, 4. Drabik, 5. Nicholls, 6. Bogińczuk, 7. Hampel, 8. Płuska

Początek o 20. Bilety kosztują: 50 na trybunę główną, 25 na sektor A obok trybuny, 18 normalny, 12 ulgowy, 3 zł program.

Aktualna tabela ekstraligi

Na innych torach

EKSTRALIGA

Top Secret/Włókniarz Częstochowa - Apator/Adriana (17)

Unia Leszno - Lotos Gdańsk (18.30)

ZKŻ/quick-mix Zielona Góra - Polonia Piła (18)

I LIGA

Unia Tarnów - WKM Gwardia

TŻ Sipma Lublin - Kolejarz Rawicz

Dark Dog Gniezno - Jasol Rzeszów

RKM Rybnik - Stal/Strabag Gorzów

II LIGA

KSŻ Krosno - GTŻ/Primus

TŻ Łódź - KM Intar Ostrów

Wanda Kraków - Kolejarz Opole