Puchar Anglii. Liverpool awansował do 1/8 finału

Liverpool wygrał na wyjeździe 2:0 z AFC Bournemouth w czwartej rundzie Pucharu Anglii i awansował do 1/8 finału. Gole dla The Reds strzelili Victor Moses i Daniel Sturridge.

Liverpool był zdecydowanym faworytem w starciu z 16. drużyną Championship. The Reds zajmują czwarte miejsce w Premier League, a od początku 2014 roku wygrali dwa z trzech meczów, raz remisując. W poprzedniej rundzie Pucharu Anglii pokonali 2:0 Oldham Athletic. W odwrotnej sytuacji byli gracze Bournemouth, którzy na 26 spotkań w lidze przegrali 11 i zajmują 16. miejsce w tabeli.

Początek spotkania należał do gospodarzy, którzy zagrali wysokim pressingiem, nie dając graczom Liverpoolu miejsca na rozwinięcie skrzydeł. Pomimo optycznej przewagi Bournemouth, w 26. minucie bramkę dla gości strzelił Moses. W tej sytuacji świetnym podaniem popisał się Suarez.

Kwadrans po przerwie Liverpool strzelił drugiego gola. Ponownie podawał Suarez, a na 2:0 podwyższył Sturridge. Wynik do końca nie uległ zmianie.

Liverpool zajmuje obecnie czwarte miejsce w Premier League, ze stratą ośmiu punktów do prowadzącego Arsenalu.