SPORT W SKRÓCIE

REKORD MŁOCIARKI. Jadwiga Kal z Budowlanych Kielce ustanowiła rzut okręgu juniorek i seniorek w rzucie młotem rezultatem 47,74. Ponadto podczas sobotnich zawodów w Kielcach Daniel Borkowski pchnął kulą 16,24, Grzegorz Hutnik rzucił młotem 52,24 i dyskiem 40,80, a 12-letnia Aleksandra Śliwińska przebiegła 100 m w 13,36 (wszyscy z Budowlanych).

FINAŁY BEZ MISTRZYŃ. Juniorki młodsze UKS Kusy Kielce zajęły trzecie miejsce w rozegranym w Nowinach turnieju półfinałowym mistrzostw Polski w piłce nożnej. Broniące tytułu mistrzowskiego podopieczne Tomasza Kiepasa w pierwszym meczu przegrały 0:4 z drużyną AZS Wrocław, następnie pokonały 2:1 Kolejarz Łódź, a w ostatnim pojedynku zremisowały 1:1 ze Stilonem Gorzów. Do turnieju finałowego, który w pierwszej połowie lipca odbędzie się w Ustce, zakwalifikowały się zespoły z Wrocławia i Gorzowa.

LEPSI OD ŁODZI. Katarzyna Żakieta (Łódź) z wynikiem 1274 punkty i Tomasz Brzoza (Kielce) - 1183 wygrali międzywojewódzkie mistrzostwa młodzików w łucznictwie, które rozegrano na torach kieleckiej Stelli. W punktacji klubowej zwyciężyli gospodarze, a w rywalizacji województw świętokrzyskie przed łódzkim.

PLAŻÓWKA NA POLITECHNICE. Kielczanki Anna Kibord i Małgorzata Kroma oraz para z Suchedniowa Zbigniew Buczek - Marcin Gołąb wygrali drugi turniej siatkówki plażowej organizowany przez AZS Politechniki Świętokrzyskiej. W finale turnieju pań duet z Kielc pokonał 2:1 inną kielecką parę Katarzynę Siudak - Magdalenę Piotrowicz. Wśród panów debel z Suchedniowa wygrał 2:0 z Łukaszem Kiziorskim i Mariuszem Nowaczkiem (Kielce).

BABICA 17. W AUSTRIA OPEN. Rozstawiony z numerem trzecim bilardzista Contactu Kielce Radosław Babica zajął 17. miejsce w rozgrywanym w cyklu EPBF Euro Tour turnieju Austria Open w Rankweil. W walce o czołową "16" przegrał 7:9 z późniejszym zwycięzcą Szwedem Niklasem Bergendorffem. Drugi z zawodników Contactu Mariusz Roter był 49. W europejskim rankingu Babica zajmuje szóstą lokatę (1740 punktów), a prowadzi w nim Tom Storm (Szwecja) - 2250.

CK KIELCE NA PODIUM. Jacht CK Kielce (sternik Piotr Dulemba) zajął trzecie miejsce w rozgrywanych na Zalewie Zegrzyńskim regatach Pucharu Polski jachtów kabinowych "Toyota Cup". W klasie T2 zwyciężył Grzegorz Guzowski. Już od czwartku kielczanie prowadzeni przez Michała Kizińskiego walczyć będą w rozgrywanych w okolicach Włocławka długodystansowych mistrzostwach Polski.

ŁYSOGÓRY ZNAJĄ TERMINARZ. Powracające po rocznej przerwie na parkiety pierwszej ligi piłkarki ręczne Łysogór Kielce rozpoczną sezon 13 września. W wyniku losowania terminarza rozgrywek, które odbyło się w siedzibie Polskiego Związku Piłki Ręcznej, kielczanki na inaugurację zmierzą się w Słupsku ze Słupią. Pierwszy mecz we własnej hali zagrają tydzień później z Beskidem Nowy Sącz. Rundę zakończą 13 grudnia, również u siebie, z Cracovią.