Festiwal nad Zalewem Zemborzyckim

Piłka siatkowa. W miniony weekend ośrodkiem Marina nad Zalewem Zemborzyckim zawładnęli najmłodsi adepci siatkówki. Blisko 200 zespołów skrzatów, krasnali i młodzików rywalizowało w IX Międzynarodowym Festiwalu Piłki Siatkowej i Minisiatkówki

Pogoda dopisała, więc na 50 boiskach uwijało się pod siatką prawie tysiąc zawodników i zawodniczek. W kategorii młodzików rywalizowano w sześcioosobowych składach, natomiast drużyny skrzatów i krasnali liczyły po trzech zawodników.

Znakomite wrażenie pozostawiła po sobie drużyna krasnalek z UKS Sobieski 46 Lublin. Zespół trenera Dariusza Goljanka zdecydowanie wygrał swoją kategorię. - Gramy już drugi raz w tym turnieju. W tym roku jest rewelacyjnie - dzieli się wrażeniami Daria Łuszczewska, kapitan drużyny. - Udało nam się wygrać. Jesteśmy dumne z tego sukcesu. Jest to także olbrzymia zasługa naszego trenera, który już od dwóch lat się z nami... męczy.

Oprócz Darii w zwycięskim zespole wystąpiły: Kinga Burzymowska, Sylwia Gorzkowska i Marta Kowalczyk.

- Turniej stał na zdecydowanie wyższym poziomie niż poprzednie - ocenia trener Goljanek. - Zespoły były bardzo dobrze przygotowane do tej imprezy. Cieszy coraz większa liczba uczestników, co świadczy o stale rosnącej popularności siatkówki wśród dzieci. W 2000 roku zdobyliśmy wicemistrzostwo Polski młodziczek i nie chcemy spoczywać na laurach, marzą nam się jeszcze większe sukcesy.

Wyniki - młodziczki

1. GimBasket Białystok (tener Piotr Bielecki)

2. TPS II Lublin (Jacek Rutkowski)

młodzicy:

1. GimBasket (Elżbieta i Eugeniusz Iwaniukowie)

2. Stal Kraśnik (Zbigniew Siewierski)

skrzaci - dziewczęta:

1. Szóstka Biłgoraj (Ryszard Iwański)

3. SP 7 Świdnik (Renata Łapa)

chłopcy:

1. Wliga Garwolin (Edward Kopyść)

2. Olimp Opole Lubelskie (Krzysztof Strawa)

krasnale - dziewczęta:

1. UKS Sobieski 46 Lublin (Dariusz Golianek)

2. SP Międzyrzec POdlaski (Alicja Bernat)

chłopcy:

1. GimBasket Białystok (Elżbieta i Eugeniusz Iwaniukowie)

2. SP Nałęczów (Czesław Mitura)