Już w piątek kupon zgłoszeniowy do mistrzostw Kielc szóstek piłkarskich "Wakacje z futbolem". Pierwsze mecze 30 czerwca

Młodzi piłkarze nie mogą się doczekać. Już za dwa tygodnie pierwsze mecze IV mistrzostw Kielc szóstek piłkarskich "Wakacje z futbolem". W piątek w "Gazecie" specjalny kupon, który musi wypełnić każdy uczestnik naszej zabawy

W dziale sportowym kieleckiej redakcji "Gazety Wyborczej" urywają się telefony, co chwila przychodzą e-maile. To młodzi piłkarze pytają o szczegóły mistrzostw Kielc szóstek piłkarskich. Już po raz czwarty "Gazeta" wraz z Urzędem Miasta, Radiem Kielce i Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji organizują "Wakacje z futbolem".

W ubiegłym roku, w trzeciej edycji naszej zabawy, przez całe wakacje w piłkę grało blisko pół tysiąca dzieci i młodzieży. Nie tylko z Kielc, także z okolicznych miejscowości. W tym roku również zapraszamy wszystkich chętnych - sądząc po zainteresowaniu możemy pobić ubiegłoroczny rekord 41 zgłoszonych drużyn.

Przypominamy, że w mistrzostwach mogą grać uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów. Jeśli nie możecie skompletować zespołu, także zgłoście się do nas. Pomożemy w uzupełnieniu ekipy. Już teraz mamy kilku młodych piłkarzy, którzy chętnie wystąpiliby w naszej zabawie, ale nie mają drużyny.

Dzięki pomocy władz miejskich na najlepszych czeka mnóstwo nagród (przede wszystkim sprzęt sportowy). To nie wszystko - każdy uczestnik naszych mistrzostw przez całe wakacje będzie mógł za darmo odwiedzać jeden z kieleckich basenów. Trzeba będzie tylko pokazać specjalny identyfikator, który zrobimy na podstawie specjalnego kuponu.

Kupon zgłoszeniowy ukaże się w piątkowej "Gazecie". Pamiętajcie o nim, bo to główny warunek uczestnictwa w naszej imprezie. Każdy młody piłkarzy musi mieć taki oryginalny kupon. Należy go wyciąć, wypełnić i dołączyć zdjęcie. Tylko w taki sposób zawodnik będzie mógł zgłosić się do mistrzostw.

Przez całe wakacje bieżące informacje z mistrzostw znajdziecie na kieleckich stronach "Gazety Wyborczej". Będziemy opisywać wszystkie mecze, publikować bieżące tabele, nie zbraknie trakcyjnych zdjęć. Bogaty serwis z mistrzostw zapowiada też Radio Kielce.

Kto może grać w mistrzostwach?

- Drużyny zostaną podzielone na dwie grupy - uczniowie szkół podstawowych (urodzeni po 1 stycznia 1990 roku) oraz gimnazjów (urodzeni po 1 stycznia 1987 roku)

Ile osób może liczyć drużyna?

- Minimum sześć (gramy po sześciu), maksimum 12.

Czy można grać w butach z korkami metalowymi lub plastikowymi?

- Nie, to zbyt niebezpieczne. Można grać najwyżej w korkotrampkach gumowych.

Ile spotkań w tygodniu rozgrywać będą drużyny?

- To zależy ile zespołów zgłosi się do naszych mistrzostw?

Czy każdy zespół musi mieć opiekuna?

- Byłoby dobrze, gdyby miał, ale nie jest to konieczne.

Czy każdy musi wypełnić kupon zgłoszeniowy?

- Tak, to podstawowy warunek uczestnictwa w mistrzostwach. Wypełnione kupony (Uwaga: każdy zawodnik musi dołączyć zdjęcie) kapitan przynosi do redakcji "Gazety". Kupon ukaże się w "Gazecie" w piątek 20 czerwca.

Kiedy mija termin zgłoszeń?

- W środę 25 czerwca. Dwa dni później, w piątek 27 czerwca, odbędzie się zebranie kapitanów drużyn. Na nim ogłosimy terminarz rozgrywek.

Gdzie i kiedy rozgrywane będą mecze?

- Spotkania w grupach tradycyjnie odbywać się będą na stadionie międzyszkolnym przy ul. Prostej w Kielcach. Zaczynamy 30 czerwca, gramy przez całe wakacje. Finałowe pojedynki odbędą się na przełomie sierpnia i września najprawdopodobniej na stadionie Kolportera Korona przy ul. Szczepaniaka.

Ile trwać będą mecze?

- Gramy dwa razy po 15 minut.

Kto będzie sędziował spotkania?

- Arbitrzy ze Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej.

Czy każda drużyna musi mieć jednakowe stroje?

- Tradycją jest, że każda drużyna przygotowuje swoje niepowtarzalne stroje. Jeśli jednak nie możecie sprawić sobie jednakowych koszulek, nic się nie stanie.

Ile kosztuje udział w mistrzostwach?

- Udział w mistrzostwach jest bezpłatny.

Jeśli macie jeszcze jakieś pytania, dzwońcie lub mailujcie do działu sportowego kieleckiej redakcji "Gazety Wyborczej" - tel. 36 38 212 lub 36 38 213; e-mail: listy@kielce.agora.pl