Sportowcy nagrodzeni przez marszałka województwa małopolskiego

Sylwetki Jarosława Chwastowicza, Pawła Sarny, Pauliny Gomułki, Grzegorza Polaczyka i Kariny Lipiarskiej.

Jarosław Chwastowicz

Kajakarz górski ze Startu Nowy Sącz został wczoraj nagrodzony (4000 zł) przez marszałka województwa małopolskiego za osiągnięcia sportowe w ubiegłym roku. Drużynowy mistrz świata juniorów i srebrny medalista w kanadyjkach. - W kajaki wciągnęła mnie starsza siostra, która jeździła na obozy. Odwiedzałem ją razem z rodzicami i spodobał mi się ten sport - opowiada. Jarek właśnie skończył III klasę w liceum technicznym w Nowym Sączu. W najbliższym czasie w niemieckim Haden będzie bronił tytułu drużynowego mistrza Europy. Poza kajakami interesuje się informatyką, lubi także się wspinać.

Paweł Sarna

Podobnie jak Jarek jest kajakarzem ze Startu Nowy Sącz. Na ostatnich mistrzostwach świata juniorów na torze w Wietrznicy w parze z kolegą klubowym Marcinem Pochwałą zdobył srebro w drużynie, a także wicemistrzostwo w kanadyjkach. Dzięki klasie mistrzowskiej po zdanej maturze właśnie został przyjęty na krakowską AWF. Papiery złożył w przedostatnim dniu, bo miał mało czasu. Dostał wczoraj, tak jak jego partner Marcin Pochwała, 3500 zł nagrody.

Paulina Gomułka

Jedna z trzech dziewczyn nagrodzonych przez marszałka (3500 zł). Siatkarka MUKS Popradu Stary Sącz w chorwackim Zagrzebiu zdobyła mistrzostwo Europy juniorek. Ukończyła Szkołę Mistrzostwa Sportowego w Sosnowcu i od października będzie studentką AWF-u. Dostała powołanie na MŚ juniorek w Tajlandii. Ma propozycje z kilku klubów, lecz chyba zostanie w Małopolsce (Muszynianka? Wisła? Dalin?). W wolnych chwilach Paulina maluje, najchętniej postacie z bajek.

Grzegorz Polaczyk

Kajakarz z KS Pieniny Szczawnica. W kajakach "jedynkach" zdobył złoty medal MŚ juniorów. - Zacząłem treningi dzięki tacie, który także wcześniej pływał. Na kajakach pływa także moich czterech braci i dwie siostry - opowiada.

Uczeń liceum w Krościenku w przyszłym roku zdaje maturę. Dalsza droga to AWF i... kadra olimpijska. - Chciałbym zakwalifikować się na igrzyska w Atenach, ale wiem, że będzie ciężko - mówi 18-letni Grzegorz.

Na początku lipca razem z kolegami z reprezentacji wyjeżdża do Niemiec na mistrzostwa Europy i świata. Wczoraj otrzymał 2500 zł nagrody.

Karina Lipiarska

Najmłodsza z wyróżnionych, zaledwie 15-letnia łuczniczka Kmity Zabierzów, niedawno triumfowała w Pucharze Świata w kategorii juniorek młodszych, ale za największy sukces uważa zwycięstwo w MŚ. Od marszałka dostała specjalną nagrodę rzeczową.

Uczy się w III klasie Gimnazjum w Zabierzowie. - Złożyłam papiery do SMS, a później chciałabym iść na AWF - mówi. Poza sportem ma czas tylko na naukę.

Poza wymienionymi osobami nagrodzeni zostali także: Michał Koział, Jakub Sierota (kajakarstwo górskie, obaj Start Nowy Sącz, po 3000 zł), Łukasz Czapla (strzelectwo sportowe, WKS Wawel Kraków, 2500 zł), Maciej Sekuła, Michał Stępniak (kajakarstwo górskie, obaj Start Nowy Sącz) i Agnieszka Frankowska (lekkoatletyka, Wawel, wszyscy po 1500 zł).