Taekwondo: częstochowianie wrócili z medalami

W Rybniku odbył się Puchar Polski kadetów i seniorów oraz Turniej Młodzików i Dzieci w taekwondo. W zawodach bardzo dobrze spisali się zawodnicy TKKF Orient.

Częstochowę reprezentowały dwie sekcje. Ośrodek Relaks, który działa przy Szkole Podstawowej nr 48, wystawił czwórkę zawodników. Najlepiej wypadła Magdalena Makowska, który wywalczyła dwa medale. Srebrny krążek zdobyła wśród kadetek w kategorii do 57 kg formuły przerywanej i brąz w kategorii 165 cm formuły przerywanej. Wśród kadetów rywalizował także Tomasz Czerwik, który w kategorii +66 kg formuły ciągłej uplasował się na trzeciej pozycji. Wśród młodzików jedyny medal wywalczył Błażej Cierpiał. W kat +155 cm formuły przerywanej zajął drugie miejsce.

Reprezentanci TKKF Orient z SP 53 łącznie zdobyli pięć medali. Najlepsza okazała się kadetka Natasza Kulawik. Pomimo niedawnej kontuzji zdobyła dwa złote medale. Pierwszy w kat. do 165 cm formuły przerywanej, a drugi w kat. 57 kg formuły ciągłej. Złoty krążek wręczono również Tomaszowi Jaśkiewiczowi. Okazał się on najlepszy w kat. + 155 cm formuły przerywanej. Samuel Kowalski w kat. 135 cm formuły przerywanej stanął na drugim stopniu podium, a Przemysław Kaczmarek wywalczył brąz w kat. 145 cm formuły przerywanej.

- Cieszę się bardzo. Zawodnicy kończyli rok szkolny i mieli na głowie egzaminy, ale pokazali naprawdę wysoki poziom - mówi trener częstochowskich taekwondzistów Zbigniew Pawlak, który jest zarazem Sędzią Głównym Polskiej Unii Taekwondo.