Przed półfinałami młodzieżowych indywidualnych mistrzostw Polski

ŻUŻEL. Mirosław Szczurek z KSŻ Krosno jest jedynym reprezentantem Podkarpacia w rozgrywkach o młodzieżowe indywidualne mistrzostwo Polski. W czwartek na torach w Gnieźnie i Gdańsku odbędą się półfinały tych rozgrywek.

Żużlowiec z Krosna wystartuje w półfinale w Gnieźnie. - We wtorek o godz. 19 specjalnie dla Mirka zorganizowaliśmy trening, by dotarł motocykl, który uległ awarii podczas spotkania w Ostrowie - mówi Krzysztof Raźniewski, rzecznik prasowy KSŻ Krosno. Oprócz krośnianina na torze tamtejszego Dark Doga pojawią się m. in. uczestnik Grand Prix Europy w Chorzowie Rafał Kurmański, wicemistrz Świata juniorów Krzysztof Kasprzak, Janusz Kołodziej z Unii Tarnów, przedstawiciel gospodarzy Mirosław Jabłoński oraz obrońca mistrzowskiego tytułu Artur Bogińczuk z Atlasu Wrocław. Do finału (10 lipca w Rybniku) awansuje ośmiu najlepszych zawodników, dziewiąty zostanie rezerwowym.

Drugi półfinał odbędzie się w Gdańsku, a do rybnickiego finału awansuje ośmiu zawodników i rezerwowy lub, w przypadku gdy w czołowej ósemce zabraknie przedstawiciela RKM, siedmiu żużlowców i najwyżej sklasyfikowany rybniczanin.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku w finale rozegranym w Lesznie zwyciężył niespodziewanie Artur Bogińczuk z Atlasu - 13 punktów przed Jarosławem Hampelem (Polonia P.) - 11+3 i Januszem Kołodziejem (Unia T.) - 11+2. Dziewiąte miejsce z sześcioma punktami zajął jedyny przedstawiciel Podkarpacia w finale, Karol Baran z Jasolu Rzeszów.