Kolejne zwycięstwo bejsbolistów z Osielska w I lidze

Tym razem, na swoim boisku Hirsch-Pol/Dęby ograły 13:7 beniaminka

Mecz na własnym boisku z beniaminkiem ligi był dla zawodników grających trenerów Jose Manuela Travieso i Jacka Baumgarta sprawdzianem z gatunku łatwiejszych. Skorzystali na tym także zmiennicy podstawowych graczy czwartego zespołu poprzedniego sezonu. Łapacza Radosława Zagożdżona już w wyjściowym składzie zastąpił Bogusz Modliński. W ciągu czterech z dziewięciu zmian zaliczył punkt i asystę. Pokazał się także Jarosław Orłowski, który na drugiej bazie zastąpił Jakuba Mikołowskiego. Pierwszym miotaczem - w miejsce Pawła Jasiakiewicza - był poza tym Cezary Kamiński, zmieniony później przez Piotra Jasiakiewicza.

W nieco eksperymentalnym składzie, gospodarze dopiero w trzeciej zmianie zdobyli pierwsze punkty. Ale za to od razu po home runie, czyli wybiciu piłki poza boisko. Mniej doświadczeni goście wygrali kolejną zmianę 5:4, ale odpowiedź Hirsch-Pol/Dębów była zdecydowana - 6:0 w piątej zmianie. W meczu było wówczas 13:5. - Spotkanie było dla rezerwowych doskonałą okazją do zwiększenia doświadczenia. Udało się to wykorzystać - mówił po zawodach Baumgart.

Zespół z Osielska zajmuje trzecie miejsce w tabeli po pierwszej części rundy zasadniczej. W sobotę podejmie Demony Miejską Górkę.

HIRSCH-POL/DĘBY - SILESIA 13:7

Hirsch-Pol/Dęby: Orłowski 3, Juszczak 3 (1 asysta), Paweł Jasiakiewicz 2 (5 as. i home run), Travieso 1 (4 i home run), Piotr Jasiakiewicz 1 (1 i home run), Kamiński 1, Modliński 1 (1), Zagożdżon 1 oraz Mikołowski, Decowski (1 as.) Snopek

Pozostałe wyniki: Demony Miejska Górka - MKS Jastrząb Jastrzębie 8:9, MKS Kutno - Centaury Warszawa 6:2, pauzował Górnik Boguszowice

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.