Kolarstwo - zawody MTB i szosowe

Ola Wasiuk, zawodniczka Dystansu Ełk, wygrała w Ostrzycach trzecią eliminację Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w kolarstwie górskim MTB

Młodzi kolarze zbierają punkty w czterech eliminacjach do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która nieoficjalnie ma rangę mistrzostw Polski juniorów młodszych. W Ostrzycach koło Kartuz odbyła się trzecia eliminacja, w której znakomicie pojechała Ola Wasiuk z Dystansu Ełk. Zawodniczka Dystansu zajęła pierwsze miejsce wśród dziewcząt i otrzymała 15 punktów, które wystarczą jej do startu w finale OOM (finał OOM w kolarstwie górskim odbędzie się w Ostrzycach na tej samej trasie w połowie lipca). Miejsce siódme w eliminacji zajęła Patrycja Domańska (Dystans), a ósma była Marta Zalewska (Styropol Biskupiec). - Otrzymały one odpowiednio dziewięć i osiem punktów. Nie wiemy, czy to wystarczy do startu w finale OOM. Prawdopodobnie będziemy się starać, by zawodniczki te pojechały jeszcze na ostatnią eliminację do Czarnkowa - mówi Eugeniusz Szulc, prezes Warmińsko-Mazurskiego Związku Kolarskiego.

W ostatniej eliminacji powinni wystartować także juniorzy młodsi z klubów warmińsko-mazurskich. W Ostrzycach nie uzyskali oni bowiem wystarczającej liczby punktów. Najwyższe, 18. miejsce zajął Krzysztof Tucholski (Przyjaźń Bartoszyce), a 22. był Bartłomiej Łuniewski (Styropol). Wygrał Karol Sroka z Opoczna.

W kategorii młodzików piątą pozycję zajął Jarosław Wołosiuk (Przyjaźń). Z powodu wypadku wyścigu nie ukończył Jakub Stencel (Fan Olsztyn), choć na ostatnim okrążeniu zajmował szóste miejsce.

Mistrzostwa LZS-ów

Starsi zawodnicy uczestniczyli w mistrzostwach Polski LZS-ów, które odbywały się w Krakowie. Mistrzostwa miały formułę trzyetapowego wyścigu. W gronie 105 zawodników jechało ośmiu reprezentantów Warmii i Mazur. Wszyscy dojechali do mety, a ogółem zawody ukończyło 84 startujących. Podczas pierwszego etapu (jazda indywidualna na czas) ósmy był Piotr Chrzanowski (Ełk). Na drugim etapie (90 km ze startu wspólnego) drugie miejsce zajął Radomir Chmiel (Ruciane-Nida). Najwięcej zawodników odpadło podczas trzeciego etapu (136 km ze startu wspólnego), którego trasa wiodła przez górzyste tereny. Najwyższe, 16. miejsce w po trzech etapach zajął Piotr Chrzanowski. Na 19. miejscu ukończył mistrzostwa Łukasz Krzyżewski (Kozłowo), 32. był Damian Borkowski (Ruciane-Nida), a 40. Radomir Chmiel.

Zawody w Kortowie

Anna Sztachelska (Dystans Ełk) i Jacek Łuniewski (Styropol Biskupiec) zwyciężyli w międzywojewódzkich mistrzostwach młodzików w kolarstwie górskim MTB. Zawody rozegrano w Kortowie. Wzięło w nich udział 31 zawodniczek i zawodników.

Anna Sztachelska wyprzedziła na mecie Katarzynę Berg i Iwonę Gryczman (obie Krokus Mazur Barczewo). Natomiast Jacek Łuniewski ukończył zawody przed Jarosławem Wołosiukiem (Przyjaźń Bartoszyce) i Jakubem Stenclem (Fan Olsztyn). Klasyfikację klubową wygrali reprezentanci Dystansu Ełk.