Podlaski Puchar Polski dla Jagiellonii

Jagiellonia zgodnie z oczekiwaniami nie miała większych problemów z pokonaniem Hetmana i w kolejnym sezonie będzie reprezentować Podlasie w rozgrywkach centralnych Pucharu Polski

Wczorajszy mecz finałowy odbywał się przy bardzo skromnym udziale publiczności i chyba dobrze, bo około 300-osobowa grupka obserwatorów nudziła się strasznie. Piłkarze Jagiellonii, którzy w niedzielę wywalczyli awans do drugiej ligi, wyraźnie zamierzali wygrać jak najmniejszym nakładem sił i cel swój osiągnęli. Wyjątkowo rzadko decydowali się na szybszą akcję, a wtedy pod bramką Michała Rynkowskiego robiło się gorąco. Inna sprawa, że podopieczni Witolda Mroziewskiego w dogodnych sytuacjach strzeleckich popisywali się nonszalancją i marnowali kolejne okazje. Szkoda też, że czwartoligowcy z Hetmana zagrali wyjątkowo asekuracyjnie.

W pierwszej połowie pojedynku na boisku nie działo się prawie nic. W 14. min po akcji Wojciecha Marcinkiewicza z Marcinem Danielewiczem do siatki gości trafił Łukasz Tyczkowski. W ripoście Hetmana dwukrotnie strzelał Artur Markow. Jego uderzenie bezpośrednio z rzutu rożnego wypiąstkował Andrzej Olszewski, a strzał z woleja z niewielkiej odległości poszybował nad poprzeczką.

Po przerwie piłkarze Jagiellonii trochę się ożywili, ale brakowało im przekonania i koncentracji, by zdobyć kolejne gole. Dopiero kiedy Tomasz Wołczyk sprezentował piłkę w polu karnym Pawłowi Surynowiczowi i ten wyrównał stan rywalizacji, zespół Mroziewskiego postarał się o drugą bramkę. Fatalny błąd przy wrzutce Danielewicza popełnił Rynkowski i Marcin Strzeliński posłał piłkę do pustej bramki.

- Dobrze się stało, że wygraliśmy. Tak jak wcześniej mówiłem, tylko my możemy godnie reprezentować nasz region w rozgrywkach Pucharu Polski - podsumował Mroziewski.

JAGIELLONIA BIAŁYSTOK 2 (1)

HETMAN BIAŁYSTOK 1 (0)

STRZELCY BRAMEK

n Jagiellonia: Łukasz Tyczkowski (14.), Marcin Strzeliński (81.).

n Hetman: Paweł Surynowicz (77.)

Sędziował (jako główny): Hubert Siejewicz (Białystok). Widzów: około 300.

SKŁADY

n Jagiellonia: Olszewski - Kulig, Wołczyk, Kulhawik, Marcinkiewicz, Dzienis (68. Strzeliński), Chrobot Ż, Speichler, Żuberek (73. Tupalski), Danielewicz (87. Grygoruk), Tyczkowski (87. Pieczywek).

n Hetman: Rynkowski - Kozłowski, Wiński Ż, Konończuk, Ostrowski (67. Dec Ż), Woroniecki, Płoński, Markow (85. Czaplejewicz), Wojtkowski, Surynowicz, Hawryluk (67. Jacek).