Po 31. kolejce III ligi

PIŁKA NOŻNA. III LIGA. Jedna bramka i trzy punkty - to dorobek podkarpackich trzecioligowców w ostatniej kolejce spotkań. Po jednym podzieliły się Stal i Polonia w derbach Podkarpacia, a trzeci dołożyła Siarka, która po golu Gielarka zremisowała ze Skawinką.

Piłkarzom Stali nie udał się rewanż za jesienną porażkę w Przemyślu 1:2. W sobotę rzeszowianie nie potrafili ani razu pokonać bramkarza Polonii. Mimo, że trener Ryszard Kuźma miał do dyspozycji już niemal wszystkich swoich piłkarzy na niewiele to się zdało. Stalowcy zagrali wprawdzie ambitnie, ale bez pomysłu i po prostu słabo Walczący ciągle o utrzymanie poloniści nastawili się na zdobycie jednego punktu i swój cel osiągnęli. Oba zespoły mogły strzelić gole, jednak nie wykorzystały stworzonych sytuacji. Największym pechowcem sobotniego spotkania okazał się Łukasz Szczoczarz. Zaraz na początku spotkania napastnik Stali złamał kość śródstopia i będzie musiał pauzować co najmniej kilka tygodni. Po tym meczu rzeszowianie mają już tylko cztery punkty przewagi nad krakowskim Hutnikiem, który w niedzielę pokonał przewodzącą w tabeli Cracovię. Z kolei przemyska Polonia nadal zajmuje siódmą pozycję, ale jej przewaga nad jedenastą Unią wynosi jedynie trzy punkty.

Tymczasem o jedno miejsce wyżej od przemyślan jest tarnobrzeska Siarka. Podopieczni Michała Kozłowskiego nie mogą być zadowoleni po sobotnim remisie 1:1 na własnym boisku ze Skawinką, bowiem okazji do strzelenia kolejnych goli mieli co niemiara. Nie po raz pierwszy zawodziła skuteczność, a na dodatek w poczynania siarkowców wkradł się chaos. - Już na początku meczu [w 5. minucie - przyp. red] strzeliliśmy gola, więc wydawało się, że pójdziemy za ciosem i bez problemu zdobędziemy trzy punkty. Jednak w zespole zapanowały rozluźnienie i nonszalancja, które wpłynęły na końcowy rezultat - mówił po spotkaniu trener Kozłowski. Remisowy mecz ze Skawinką był czwartym z rzędu, w którym tarnobrzeżanie nie sięgnęli po komplet punktów. W następnym pojedynku o zwycięstwo siarkowcy będą walczyć w Przemyślu z Polonią.

Małopolski Związek Piłki Nożnej ukarał zespół Skawinki dwoma walkowerami za mecze z Motorem w Lublinie (przegrana 1:3) i Niedźwiedziem (wyjazdowe zwycięstwo 2:0) Powodem był udział w tych spotkaniach Łukasza Hermaniuka, który powinien pauzować za żółte kartki. Poniżej aktualna tabela III ligi.

Do II ligi awansuje zespół, który zajmie pierwsze miejsce. Zdegradowane do IV ligi zostaną cztery ostatnie drużyny.

Najskuteczniejsi strzelcy

20 - Ankowski (Cracovia)

14 - Bania (Cracovia)

12 - Nowak (Cracovia), Policht (Sandecja)

11 - Grad (Korona), Badowicz (Polonia), Frączek (Skawinka), Hołda (Unia), Francuz (Nida), Kępski (Górnik)