Radomska Amatorska Liga Piłki Nożnej

Marel po zwycięstwie z Ekoideą został nowym liderem rozgrywek. Na czoło najskuteczniejszych strzelców wysunął się Piotr Dorsz z Godowa

Trzy mecze kończące ósmą kolejkę spotkań z wyjątkiem potyczki Łucznika z Godowem były bardzo ciekawe. Faworyzowany Komandor podzielił się punktami z zawsze groźną Iskrą. Z remisu skorzystał Marel, który odniósł szóste zwycięstwo w lidze i po raz pierwszy w tym sezonie objął fotel lidera.

Niezwykle interesująco przedstawia się rywalizacja w klasyfikacji strzelców. Na początku rozgrywek dominował w niej Maciej Giza z Iskry. Później walory strzeleckie zaprezentował Robert Wilkowski z PWSOŚ, dzielnie sekundując Gizie. Tymczasem po ośmiu kolejkach prowadzi z przewagą dwóch goli Piotr Dorsz z Godowa, który - jak informowali "Gazetę" partnerzy z drużyny - "idzie na króla strzelców".

ŁUCZNIK - GODÓW 0:8.

Bramki: Dorsz 3, Baćmaga 2, Czupryn 1, Prasek 1, Rogala 1.

Był to mecz do jednej bramki. Przewaga faworyta była aż nadto widoczna, a repertuar zdobytych goli mógł zadowolić najwybredniejszych. Piłkarze Godowa strzelali i z bliska, i z daleka. Kapitalnym strzałem popisał się m.in Jarosław Czupryn, który zdobył bramkę z ponad 25 m. Piłkarze Łucznika w drugiej połowie mogli zdobyć honorowego gola, ale nawet w stuprocentowych sytuacjach fatalnie pudłowali.

EKOIDEA - MAREL 0:1.

Bramka: Kiełbasa.

Bardzo wyrównane spotkanie, w którym właściwie każdy wynik był możliwy. Marel wykorzystał błąd obrony, a jedynego gola zdobył najskuteczniejszy zawodnik tej drużyny Grzegorz Kiełbasa. Rywale mieli szansę wyrównania, ale tego dnia ich skuteczność pozostawiała wiele do życzenia.

ISKRA - KOMANDOR 1:1.

Bramki: Prusiński - dla Iskry, Woźniak - dla Komandora.

Iskra to drużyna remisów. W ośmiu dotychczasowych spotkaniach aż pięciokrotnie dzielili się punktami z rywalami. Mecz z Komandorem był emocjonujący i stał na niezłym poziomie. Prowadzenie dla Iskry zdobył Maciej Prusiński. Wyrównującego gola strzelił w drugiej połowie Ryszard Krześniak, wykorzystując "jedenastkę". W bramce Iskry dobrze spisywał się Konrad Kaliszczak.

Klasyfikacja najlepszych strzelców: 10 - Piotr Dorsz (Godów), 8 - Mariusz Gos (Amarol), Maciej Giza (Iskra), Robert Wilkowski (PWSOŚ), 7 - Maciej Prusiński (Iskra), 6 - Sławomir Baćmaga (Godów), Grzegorz Kiełbasa (Marel), 5 - Mirosław Sułek (Komandor), Sławomir Latosek (Komandor), Mariusz Warzyński (Radimp), 4 - Paweł Sikora (Komandor), Tomasz Krawiec (PWSOŚ), Paweł Konopka (Komandor).

Spotkania dziewiątej kolejki: Godów - Marel, środa godz. 16.30, PWSOŚ - Ekoidea, godz. 17.45, Amarol - Radimp, godz. 19.

Ciekawostki

Krzysztof Witarski, zawodnik Godowa, przyjechał na jedno ze spotkań ligowych tak odmalowanym maluchem, że wszyscy koledzy myśleli, że kupił nowe autko.

jack

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.