Chemik/Zawisza - Amica II 1:1

Piłkarze III-ligowego Chemika/Zawiszy schodzili z bosika przygnębieni po remisie z Amiką II. Byliby jeszcze smutniejsi, gdyby wiedzieli, że ich najgroźniejszy rywal, Flota Świnoujście pokona Unię Janikowo

Po tych rozstrzygnięciach coraz bardziej oddala się upragnione przez bydgoskich piłkarzy drugie miejsce w III lidze, za Błękitnymi Stargard Szczeciński. Wprawdzie w ostatniej kolejce Chemik/Zawisza gości na własnym boisku Flotę, ale nawet zwycięstwo może wówczas nie pomóc (w pierwszym meczu obu zespołów było 3:0 dla drużyny ze Świnoujścia)

W sobotę gospodarze zaczęli z wielkim animuszem. Już w 1 min faulowany przed polem karnym jest Rafał Piętka. Sam poszkodowany centruje z rzutu wolnego, ale piłkę niemal z linni bramkowej wybija Tomasz Kabaciński. Potem jednak gra się wyrównała. Zawodnikom przeszkadzał potworny upał. W 36 min okazję do wyrównania miał Tadeusz Tyc, ale w ostatniej chwili piłkę wybił mu spod nóg Adrian Raszka. Końcówka pierwszej połowy należała do Chemika/Zawiszy. W 38 min, po solowej akcji Tomasza Rogóża nie trafił w futbolówkę Włodzimierz Korecki, a w 42 min silny strzał Piętki wybił na róg bramkarz Amiki II Robert Binkowski.

Najlepszej okazji bydgoszczanie nie wykorzystali w 49 min. Korecki, który był w idealnej sytuacji 6 metrów przed barmką, główkował zbyt słabo i mało precyzyjnie. Binkowski piękną robinsonadą obronił ten strzał.

A w 70 min zrobiło się 0:1. - Źle zagrał Maciej Śmiglewski, zaspał Sebastian Zieliński i goście wykorzystali kontrę - mówi trener Chemika/Zawiszy Bogdan Saboń.

Piłkę do bramki posłał Karol Gregorek. Wyrównał w 75 min z rzutu karnego Jacek Ziemiński. - Brawo, brawo panie sędzio - krzyczał ironicznie do arbitra trener Amiki II Jurij Szatałow nie zgadzający się z decyzją o podyktowaniu jedenastki.

- Choć mieliśmy przewagę, stworzyliśmy za mało sytuacji podbramkowych - podsumował spotkanie Saboń

CHEMIK/ZAWISZA 1 (0)

AMICA II WRONKI 1 (0)

Chemik/Zawisza: Ziemiński (75., karny)

Amica II: Gregorek (70.)

Sędziował: Arkadiusz Augustyniak (Szczecin)

Chemik/Zawisza: Gajewski- Raszka, Tlałka, Śmiglewski- Ziemiński, Szpejna (66. Pruss), Piętka, Krawczyk, Kardasz (66. Zieliński)- Korecki (77. Semenowicz), Rogóż (75. Cyrankiewicz)