Medal częstochowianki w skokach do wody

Angela Niedźwiecka z Częstochowskiego Ośrodka Szkolenia Wyczynowego zdobyła brązowy medal podczas Letnich Mistrzostw Polski w Skokach do Wody

Jedenastolatka startowała w trzech konkurencjach w kategorii do 12 lat. Medal wywalczyła w konkursie skoków z wieży uzyskując 84,20 pkt. W kategorii skoków z trampoliny 3-metrowej sklasyfikowano ją na 4. miejscu, a z 1-metrowej na 5. pozycji. Zagwarantowało to jej trzecią pozycję w ogólnej klasyfikacji mistrzostw Polski (po trzech konkursach).

Pozostali częstochowianie zajęli lokaty w pierwszej dziesiątce. Szymon Wąsowicz w skokach z wieży z wynikiem 76,75 pkt. wywalczył 4. miejsce. W skokach z trampoliny 3-metrowej uplasował się na 5. miejscu, a z 1-metrowej był 4. Debiutantka, Kinga Juszczyk w skokach z wieży sklasyfikowana została na 6. pozycji. Z trampoliny 3-metrowej była 6., a z 1-metrowej - 8.

Oprócz wymienionej trójki barwy CzOSW reprezentowali jeszcze: Martyna Anzorge, Roman Madaliński, Krzysztof Kolanus, Remigiusz Wolak i Adam Wilczewski.

- Udział w zawodach był udany. Daje nadzieję na stałą poprawę poziomu naszych zawodników - mówi prowadzący zajęcia w CzOSW Mariusz Kolanus. - Jedynym problemem wstrzymującym ich rozwój jest brak sali treningowej, która jest nieodzowna.