Udany występ tenisistów

Paweł Umbras i Piotrek Łaguna, zawodnicy Budowlanych Olsztyn, spotkali się w finale gry pojedyńczej turnieju, który odbył się na kortach Lechii w Gdańsku

Paweł z Piotrem, którzy są brązowymi medalistami drużynowych mistrzostw Polski 14-latków, zaliczyli kolejny udany start. Tym razem bardzo dobrze zagrali w Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym w Gdyni 14-latków, gdzie byli rozstawieni z numerami 1 i 2. W turnieju singla Paweł dość gładko przebrnął eliminacje i w półfinale pokonał Bema Kryshana z Arki Gdynia 7:5 i 6:0. Piotrek z kolei nie miał kłopotów z rywalami w początkowej fazie turnieju, ale w półfinale musiał się nieźle nabiegać, by wygrać po trzysetowej walce ( 7:5, 4:6 i 6:0) z Michałem Wilamowskim z Arki Gdynia.

W finale spotkała się więc dwójka olsztyniaków, których trenerem klubowym jest Albert Riabczenko. Po pierwszym bardzo zaciętym secie było 7:5 dla Pawła. Drugi też zakończył się po myśli Umbrasa 6:3, ale Piotr, młodszy o rok od od Pawła, jak zwykle walczył bardzo ambitnie.

Do meczów w turnieju deblowym olsztyniacy przystąpili już nieco zmęczeni, ale na szczęście mogli odpocząć, bo mieli wolny los w pierwszej rundzie. W kolejnych dwóch meczach Paweł i Piotrek łatwo rozprawili się z parą Lechii 6:0 i 6:1 oraz Sopockiego Klubu Tenisowego - 6:2 i 6:0. W finale zawodnicy Budowlanych zmierzyli się z Bemem Kryshanem i Michałem Pindelskim z Arki Gdynia. Pierwszy set poszedł olsztyniakom gładko, bo zwyciężyli w nim 6:2. I w drugim dało o sobie znać zmęczenie turniejem. Paweł z Piotrem długo walczyli o zwycięstwo w secie - 7:6 oraz 2:0 całym meczu.

- Dwa finały z udziałem zawodników Budowlanych, i to w Trójmieście, gdzie tenis stoi na bardzo wysokim poziomie, to duży sukces naszych tenisistów - mówi Mirosław Umbras, wiceprezes Warmińsko-Mazurskiego Związku Tenisa w Olsztynie. - Cieszę się zwłaszcza z kolejnego zwycięstwa Pawła i Piotra w grze podwójnej. Wszystko bowiem wskazuje na to, że tak zestawiona para może sporo w tym sezonie dokonać i na pewno chłopcy zechcą postarać się o jak najlepsze miejsce podczas mistrzostw Polski 14-latków. I z udziałem Pawła z Piotrem w tym właśnie turnieju wiążemy duże nadzieje.

Copyright © Agora SA