Zwycięstwo Hirsch-Polu/Dębów w I lidze bejsbola

Zawodnicy z Osielska wygrali 12:4 z Centaurami Warszawa

Takie efektowne wybicia piłki drewnianą pałką można oglądać już nie tylko w telewizyjnych relacjach z zawodowych lig za oceanem, ale i w Osielsku. Hirsch-Pol/Dęby pokonały w sobotę 12:4 Centaury Warszawa. Trzy punkty dla gospodarzy padły właśnie z homerun'ów - dwa miał Piotr Jasiakiewicz, a jeden - grający pierwszy trener, Kubańczyk Jose Manuel Travieso. W ekipie gości homerun'a miał Chris Sweeney, jeden z dwójki Amerykanów w Centaurach (jest jeszcze Gregory Glen). Hirsch-Pol/Dęby, które zgłaszają aspiracje do najniższego stopnia podium, poprawiły w tym spotkaniu swój ligowy bilans, po porażce u siebie tydzień temu 2:7 z kandydującymi do tytułu Jastrzębiami Jastrzębie.

- Brakuje nam wciąż treningu na boisku, bo modernizacja stadionu i złą pogoda spowodowała opóźnienie w zajęciach, ale z każdym tygodniem powinniśmy poprawiać naszą formę. Robimy to między innymi ćwicząc wybicia ze specjalną maszyną wyrzucającą piłki - mówił po spotkaniu Jose Travieso.

Wyniki I ligi

HIRSCH-POL/DĘBY OSIELSKO - CENTAURY WARSZAWA 12:4

Punkty dla Hirsch-Polu/Dębów: Piotr Jasiakiewicz 3 (2 homeruny-asysta), Paweł Jasiakiewicz 2, Travieso 2 (1-1), Decowski 1 (1-1), C. Kamiński 1 (2 as.), Juszczak 1 (2 as.), Zagożdżon 1 (1 as.), Mikołowski 1 oraz Orłowski 0, Baumgart 0

Liczba meczu

97

na tym metrze kończy się boisko i cztery razy w meczu za tą granicą lądowały piłki

Inne wyniki

MKS Kutno - Silesia Rybnik 12:10, Demony Miejska Górka - Górnik Boguszewice 18:2, pauzował Jastrząb Jastrzębie

Tabela I ligi

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.