Łada Biłgoraj - Polonia Przemyśl 0:1

PIŁKA NOŻNA. 30. kolejka III ligi. Dzięki bramce Grzegorza Hajduka przemyska Polonia odniosła w wyjazdowym meczu z Ładą Biłgoraj cenne zwycięstwo

Jedyny gol dla gości padł w 37. minucie gry. Jego autorem był Grzegorz Hajduk, który po prostopadłym podaniu od Bogusława Sierżęgi znalazł się sam na sam przed bramkarzem Łady Arturem Kielarskim i umieścił piłkę w siatce. Wcześniej gospodarze mogli pokusić się o bramki, ale dobre okazje zaprzepaścili Ireneusz Zarczuk i Ernest Chomicz.

Po przerwie goście mogli podwyższyć wynik meczu. W 60. minucie potężnym uderzeniem z wolnego z około 40 metrów popisał się Sierżęga, ale ku niezadowoleniu polonistów piłka trafiła w poprzeczkę. W rewanżu okazji nie wykorzystali Mariusz Rybak i Zarczuk.

ŁADA BIŁGORAJ 0 (0)

POLONIA PRZEMYŚL 1 (1)

STRZELEC BRAMKI

PoloniA: Hajduk (37.)

Widzów: 800.

SKŁADY

* Łada: Kielarski - Zajączkowski, Wachowicz Ż, Kasiak Ż (60. Pieczykolan) - Rybak, Wlaź Ż, Bartnik, Bubiłek, Chomicz - Zarczuk, Polak (63. Hasiak Ż).

* Polonia: Galanty - Kud, Łukaczyński, Jaroch - Habaj Ż, Załoga Ż, Pankiewicz Ż, R. Szczawiński, Sierżęga - Hajduk (87. Montsko), Quaye (90. Andruszewski).

POZOSTAŁE WYNIKI 30. KOLEJKI: POGOŃ - CRACOVIA 2:1, UNIA - GÓRNIK 1:1, LEWART - HUTNIK 2:5, KOLPORTER - NIEDŹWIEDŹ 6:0, SKAWINKA - NIDA 2:1, pauzował Motor.

Do II ligi awansuje zespół, który zajmie pierwsze miejsce. Zdegradowane do IV ligi zostaną cztery ostatnie drużyny.